×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole

Już oficjalnie: czterech nowych wiceministrów w resorcie zdrowia

Autor: PAP/Rynek Zdrowia20 listopada 2015 10:51

Premier Beata Szydło powołała czterech nowych wiceministrów zdrowia; nominację otrzymali: Jarosław Pinkas, Katarzyna Głowala, Piotr Gryza i Krzysztof Łanda - poinformował resort. Stanowisko zachował dotychczasowy wiceminister Piotr Warczyński.

Już oficjalnie: czterech nowych wiceministrów w resorcie zdrowia
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Sekretarzem stanu został Jarosław Pinkas, który w latach 2005-2007 pełnił funkcję podsekretarza stanu w tym resorcie. Pinkas jest lekarzem, był współautorem ustawy o ratownictwie medycznym.

Minister Konstanty Radziwiłł nominację na podsekretarzy stanu wręczył: Katarzynie Głowali, Krzysztofowi Łandzie i Piotrowi Gryzie.

Głowala pracowała wcześniej jako naczelnik Wydziału Sprawiedliwości Departamentu Finansowania Strefy Budżetowej Ministerstwa Finansów.

Łanda jest lekarzem oraz prezesem Fundacji Watch Health Care. Był m.in. ekspertem Polskiej Unii Onkologii oraz Business Centre Club ds. ochrony zdrowia.

Gryza w latach 2006-2009 był prezesem Rady Narodowego Funduszu Zdrowia. W latach 2000-2001 kierował Urzędem Nadzoru Ubezpieczeń Zdrowotnych, był też dyrektorem warszawskiego szpitala na Solcu. Był twórcą i dyrektorem Mazowieckiej Regionalnej Kasy Chorych.

Członkiem kierownictwa resortu jest także Piotr Warczyński, który ostatnio przez niespełna dwa lata był wiceministrem zdrowia.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  PARTNERZY SERWISU
  partner serwisu
  partner serwisu
  partner serwisu

  Najnowsze