Jest plan nowych obostrzeń. Będą mniejsze limity w sklepach i gastronomii

Autor: JKB • Źródło: Sygnały Dnia, Rynek Zdrowia03 listopada 2021 05:58

Nowe obostrzenia w Polsce? 2 listopada wiceminister zdrowia Waldemar Kraska w programie "Sygnały Dnia" Programu 1 Polskiego Radia, mówił m.in. o wprowadzeniu nowych restrykcji. - Nie przewidujemy lockdownu - podkreślił, możliwe są natomiast - jak wspomniał - niższe limity. O co chodzi?

Wiceszef resortu nie potwierdza lockdownu. Fot. PAP/Leszek Szymański

Kraska: sztab kryzysowy zbiera się codziennie

Gościem audycji "Sygnały Dnia" Programu 1 Polskiego Radia był wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, który odniósł się do obecnej sytuacji epidemicznej w Polsce.

Jak zaznaczył wiceszef resortu zdrowia, wyznacznikiem kolejnych możliwych obostrzeń będzie obecny tydzień. To właśnie w najbliższych dniach rząd może podjąć kolejne kroki w walce z pandemią. Jednak jak zapewnił, nie ma na razie zaleceń dotyczących lockdownu.

- Zobaczymy, jaka jest utrzymująca się tendencja. Czy to jest tendencja wzrostowa na poziomie 100-110 proc., jak mieliśmy już w poprzednich dniach, czy to będzie tendencja wzrostowa zdecydowanie mniejsza. Od to tego będzie zależało, jakie podejmą będziemy podejmowali decyzje - powiedział wiceminister Kraska.

Czytaj więcej: Koronawirus w Polsce. 2 listopada w szpitalach jest już 7500 pacjentów z COVID-19

Zamiast obostrzeń niższe limity

Wiceminister podkreślił jednocześnie, że cały czas pracuje nad nowymi zaleceniami sztab kryzysowy, który analizuje sytuacje w poszczególnych województwach.

- Codziennie zbiera się sztab kryzysowy, na którym rozmawiamy i dyskutujemy. Otrzymujemy informacje właśnie z województw Polski wschodniej, gdzie sytuacja jest dramatyczna. Jednak już nie tylko Polska wschodnia - w tej chwili mamy sygnały z  województwa zachodniopomorskiego, województwa śląskiego i małopolskiego, gdzie tych  nowych przypadków jest coraz więcej. Myślę, że ta decyzja, jeżeli będzie podejmowana, to w przeciągu najbliższych dni. Na dzień dzisiejszy takiej decyzji nie ma - dodał wiceszef.

Ze względu na wzrost zakażeń, Kraska nie wyklucza wprowadzenia limitów w miejscach najbardziej zagrożonych: "Zrobimy to punktowo, bardziej powiatami, z wyłączeniem osób zaszczepionych".

Sprawdź: Pracodawca sprawdzi sczepienie. Projekt ustawy trafi do Sejmu. Niedzielski zdradził szczegóły

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum