Jest nowy wicemnister zdrowia

Autor: PWX/Rynek Zdrowia • • 18 czerwca 2018 16:52

Minister zdrowia Łukasz Szumowski powołał w poniedziałek (18 czerwca) Macieja Miłkowskiego na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Zdrowia - podało MZ na Twitterze.

Łukasz Szumowski powołał Macieja Miłkowskiego na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Zdrowia. Fot. Ministerstwo Zdrowia

Wiceminister zdrowia Maciej Miłkowski nim został powołany na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Zdrowia był zastępcą prezesa NFZ ds. finansowych.

Maciej Miłkowski jest menedżerem, ukończył Szkołę Główną Handlową, a także studia MBA w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego w Warszawie - Zarządzanie i Ekonomika Technologii Medycznych.

Rozpoczynał pracę w bankowości inwestycyjnej w Polskim Banku Inwestycyjnym.

Od początku, tj. od kwietnia 1998 r., współorganizował Mazowiecką Regionalną Kasę Chorych i został jej pierwszym członkiem zarządu ds. ekonomiczno-administracyjnych oraz dyrektorem finansowym.

Od 2002 r. przez trzy lata prowadził NZOZ Europejskiej Kliniki Rehabilitacji VICTORIA.

W latach 2005-2007 pracował w Instytucie Matki i Dziecka jako pełnomocnik dyrektora ds. finansowo-księgowych oraz zastępca dyrektora ds. ekonomicznych.

Od czerwca 2007 r. do stycznia 2016 r. pełnił funkcję zastępcy dyrektora ds. ekonomicznych Instytutu Kardiologii im. Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie.

Zastępcą prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia ds. Finansowych był od lutego 2016 r.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum