Jest nowe rozporządzenie covidowe. Wchodzi 31 grudnia

Autor: JPP • Źródło: Rządowe Centrum Legislacji23 grudnia 2022 10:00

23 grudnia skierowano do ogłoszenia nowe rozporządzenie covidowe dotyczące ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu zagrożenia epidemicznego.

Jest nowe rozporządzenie covidowe. Wchodzi 31 grudnia
Jest nowe rozporządzenie covidowe. Wchodzi 31 grudnia. Zakłada przedłużenie obowiązkowych maseczek m.in. w aptekach i przychodniach Fot. PAP/Marcin Bielecki
  • 23 grudnia skierowano do ogłoszenia nowelizację rozporządzenia covidowego
  • To projekt rozporządzenia Rady Ministrów ws. ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu zagrożenia epidemicznego
  • Dokument zakłada jedną, zasadniczą zmianę: wydłużenie czasu obowiązywania aktualnych ograniczeń z 31 grudnia 2022 do 31 marca 2023 roku. Zmienione przepisy wejdą w życie 31 grudnia

Jest nowe rozporządzenie covidowe. Wchodzi 31 grudnia

23 grudnia do ogłoszenia skierowano znowelizowany projekt rozporządzenia covidowego, dotyczący ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu zagrożenia epidemicznego.

Dokument zakłada jedną, zasadniczą zmianę: wydłużenie czasu obowiązywania aktualnych ograniczeń z 31 grudnia 2022 do 31 marca 2023 roku. Zmienione przepisy wejdą w życie 31 grudnia.

- W projekcie przewiduje się przedłużenie do dnia 31 marca 2023 r. obowiązywania aktualnych ograniczeń, nakazów i zakazów, co jest uzasadnione: aktualnie odnotowywaną liczbą nowych zakażeń wirusem SARS-CoV-2, jak również świadczeń opieki zdrowotnej (w tym w warunkach szpitalnych) udzielanych osobom zakażonym tym wirusem; sytuacją w innych państwach, w szczególności sąsiadujących z Rzecząpospolitą Polską - argumentuje restort zdrowia w uzasadnieniu.

Dodajmy, że obecnie utrzymany został wyłącznie obowiązek noszenia maseczek w podmiotach leczniczych, między innymi w szpitalach, przychodniach, poradniach oraz aptekach - ten obowiązek zostaje przedłużony.

Natomiast już kilka miesięcy wcześniej zrezygnowano z obostrzeń dotyczących podróżowana, czy zasad kwarantanny i izolacji.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum