Jest nowe rozporządzenie Ministra Zdrowia. 25 października skierowano je do ogłoszenia

Autor: oprac. MP • Źródło: Rynek Zdrowia, RCL25 października 2021 12:25

W poniedziałek, 25 października, skierowało do ogłoszenia  rozporządzenie Ministra Zdrowia w sprawie programu pilotażowego w centrach zdrowia psychicznego. To nowelizacja przepisów wprowadzona na wniosek NFZ.

Ministerstwo Zdrowia zmienia rozporządzenia w sprawie programu pilotażowego w centrach zdrowia psychicznego Fot. Shutterstock
  • W poniedziałek, 25 października, skierowało do ogłoszenia rozporządzenie Ministra Zdrowia w sprawie programu pilotażowego w centrach zdrowia psychicznego.
  • Zaproponowana zmiana rozporządzenia została wprowadzona na wniosek Narodowego Funduszu Zdrowia i ma na celu zmianę sposobu waloryzacji stawki ryczałtu od dnia 1 stycznia 2022 roku
  • Poprawka ma urealnić wysokość stawki ryczałtu w oparciu o średnioroczny wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych ogółem w 2021 r. określony przez Główny Urząd Statystyczny

Jest nowe rozporządzenie Ministra Zdrowia ws. pilotażu w centrach zdrowia psychicznego

Ministerstwo Zdrowia przekazało 25 października do ogłoszenia projekt rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie zmiany rozporządzenia zmieniającego rozporządzenie w sprawie programu pilotażowego w centrach zdrowia psychicznego. 

Zaproponowana zmiana rozporządzenia została wprowadzona na wniosek NFZ i ma na celu zmianę sposobu waloryzacji stawki ryczałtu od dnia 1 stycznia 2022 roku.

- Taki zabieg legislacyjny pozwoli na urealnienie wysokości stawki ryczałtu w oparciu o średnioroczny wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych ogółem w 2021 r. określony przez Główny Urząd Statystyczny oraz dostosowanie do sytuacji gospodarczej w kraju, a nie uzależnianie jej od zmian w finansowaniu świadczeń zdrowotnych.- czytamy w uzasadnieniu do projektu rozporządzenia.

Nowelizacja wejdzie w życie z dniem 1 stycznia 2022 r., z wyjątkiem § 1 pkt 2, który wejdzie w życie z dniem 1 lipca 2022 r.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum