Jarosław Kaczyński: minister Kopacz musi odejść

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 14 maja 2011 17:40

Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości, podczas wizyty w Rzeszowie zapowiedział, że klub PiS złoży wniosek o wotum nieufności wobec minister zdrowia Ewy Kopacz.

Jarosław Kaczyński: minister Kopacz musi odejść

Podczas spotkania z mieszkańcami Podkarpacia, które odbyło się 14 maja, prezes poinformował też, że PiS zamierza także zbierać podpisy, by razem z jesiennymi wyborami parlamentarnymi odbyło się referendum w sprawie komercjalizacji szpitali.

- Jeśli władze chcą otworzyć drogę do prywatyzacji służby zdrowia, czy choćby tylko do jej pełnej komercjalizacji mają obowiązek zapytać naród. Naród w referendum musi odpowiedzieć tak czy nie. Trzeba zebrać w kraju pół miliona podpisów, my liczymy na milion. Trzeba je zbierać, musimy te podpisy zdobyć - mówił Kaczyński.

Prezes PiS podkreślił, że: - pani minister Kopacz powinna odejść. Powtarzam, długo żeśmy ją tolerowali, ale teraz złożymy wniosek o wotum nieufności.

Jak zaznaczył, każdy poseł w Sejmie, także z koalicji czy SLD, który „podniesie za nią (Kopacz) rękę będzie brał na siebie odpowiedzialność za jej politykę, za to wszystko, co się dzisiaj w służbie zdrowia wyprawia”.

Do zarzutów pod adresem Kopacz odniosła się Krystyna Skowrońska, posłanka PO z sejmowej Komisji Zdrowia. Jej zdaniem Ewa Kopacz rozwiązała wiele problemów polskiej służby zdrowia, które do tej pory nie były rozwiązane, i podejmuje dobre decyzje dla pacjentów.

Skowrońska wymieniła m.in. przygotowanie pakietu ustaw zdrowotnych, poprawę sytuacji ratownictwa medycznego, walkę z dopalaczami czy decyzję w sprawie niekupowania szczepionek przeciwko grypie A/H1N1.

- Pana prezesa PiS nie ma czasami w Sejmie, i jest oderwany od rzeczywistości. Resort zdrowia jest najtrudniejszy i żaden minister dla zmian w służbie zdrowia tyle nie zrobił (ile Kopacz - przyp. red.) - oceniła posłanka.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum