tvp.info/Rynek Zdrowia | 07-05-2015 08:57

Janusz Korwin-Mikke: zlikwidować publiczną służbę zdrowia

Kandydat na prezydenta RP Janusz Korwin-Mikke przedstawił w środę (6 maja) w TVP Info swoje poglądy na temat służby zdrowia. Uznał, że trzeba ją zlikwidować, gdyż obecny system opieki zdrowotnej, w którym wszyscy składają się na leczenie innych, to czysty komunizm.

Polityk twierdził, że pieniądze na państwową służbę zdrowia przejmują ”bandy złodziei”. Dlatego też w Polsce są jedne z najwyższych cen leków i usług medycznych.

- Pomyślmy, jak bogaci byśmy byli, gdybyśmy nie płacili na te wszystkie potwory (miał na myśli instytucje ochrony zdrowia - red.) i moglibyśmy pomóc naszym krewnym i znajomym, dając im z własnej kieszeni - przekonywał Janusz Korwin-Mikke.

Na pytanie dziennikarza, skąd chory wziąłby np. 750 tys. zł na leczenie białaczki, odparł: - Pożyczyć od znajomych, lub założyć np. fundację.

Jego zdaniem model publicznej ochrony zdrowia nie sprawdził się. Racjonalnym i bardziej efektywnym rozwiązaniem byłoby pełne przejęcie odpowiedzialności (w tym finansowej) za własne zdrowie przez obywateli.

- Trzeba zlikwidować publiczną służbę zdrowia, niech ludzie sami sobie pomagają - dowodził Korwin-Mikke w programie Dziś wieczorem.

Czytaj: www.tvp.info