Jakub Szulc: braki kadrowe w szpitalach to zagrożenie dla pacjentów

Autor: TOK FM/Rynek Zdrowia • • 05 stycznia 2018 09:48

Jakub Szulc, były poseł Platformy Obywatelskiej, były wiceminister zdrowia, a obecnie dyrektor firmy EY przekonywał w audycji EKG w radiu TOK FM, że politycy są świadomi zbyt niskiego finansowania ochrony zdrowia i wynikających z tego skutków, ale ważniejsza jest dla nich zbliżająca się kampania wyborcza.

Jak przekonuje Szulc, dla polityków najważniejsze są zbliżające się wybory Fot. Archiwum

Szulca wskazuje, że każdy, kto wspomni o konieczności podniesienia składki zdrowotnej lub  wprowadzeniu współfinansowania ochrony zdrowia, znajdzie się na przegranej pozycji. Jego słowa zostaną użyte przeciwko niemu w najbliższej kampanii wyborczej, chociaż wszyscy doskonale wiedzą, że są słuszne - informuje tokfm.pl

W opinii eksperta braki kadrowe w szpitalach stanowią zagrożenie dla pacjentów. Przypomina on także, iż ponad połowa lekarzy pracuje na kontraktach, co oznacza brak możliwości ograniczenia czasu pracy.

Szulc wskazuje, że gdyby w Polsce przestrzegano dyrektywy Unii Europejskiej o 48-godzinnym tygodniu pracy, jedna trzecia placówek stacjonarnych wypadłaby z dnia na dzień z systemu ochrony zdrowia.

Więcej: www.tokfm.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum