×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole

Jakie warunki trzeba spełnić aby wjechać do USA? Od listopada nowe wymagania sanitarne

Autor: oprac. IB • Źródło: PAP20 września 2021 18:23

Od listopada podróżni udający się do USA będą musieli przed wejściem na pokład samolotu przedstawić certyfikat szczepienia i negatywny wynik testu wykonanego w ciągu trzech dni przed odlotem.

Jakie warunki trzeba spełnić aby wjechać do USA? Od listopada nowe wymagania sanitarne
Jakim rygorom muszą się poddać podróżujący do USA? Fot. Shutterstock
 • Od początku listopada do USA będą mogli przyjeżdżać wszyscy podróżni w pełni zaszczepieni przeciw Covid-19, będą jednak musieli przedstawić dodatkowo negatywny wynik testu w kierunku koronawirusa i obowiązkowo nosić maski
 • Podróżni będą musieli przed wejściem na pokład samolotu przedstawić certyfikat szczepienia i negatywny wynik testu wykonanego w ciągu trzech dni przed odlotem
 • Osoby w pełni zaszczepione nie będą zobowiązane poddawać się kwarantannie

- Od początku listopada do USA będą mogli przyjeżdżać wszyscy podróżni w pełni zaszczepieni przeciw Covid-19, będą jednak musieli przedstawić dodatkowo negatywny wynik testu w kierunku koronawirusa i obowiązkowo nosić maski - poinformował w poniedziałek koordynator Białego Domu ds. pandemii Jeff Zients.

Certyfikat szczepienia i negatywny test

Podróżni będą musieli przed wejściem na pokład samolotu przedstawić certyfikat szczepienia i negatywny wynik testu wykonanego w ciągu trzech dni przed odlotem.

Amerykanie powracający do kraju będą musieli przejść test na obecność koronawirusa w ciągu jednego dnia przed podróżą, a potem kolejny - po przyjeździe do USA - powiedział Zients.

Linie lotnicze będą zbierać informacje o podróżnych

Osoby w pełni zaszczepione nie będą zobowiązane poddawać się kwarantannie. Linie lotnicze otrzymają instrukcje dotyczące zbierania informacji o zagranicznych podróżnych, aby ułatwić ewentualne prześledzenie ich kontaktów - przekazał Zients.

Administracja poprzedniego prezydenta Donalda Trumpa wprowadziła w związku z pandemią Covid-19 ścisłe ograniczenia, zaostrzone przez prezydenta Joe Bidena, dotyczące wjazdu do USA podróżnych z Wielkiej Brytanii, państw Unii Europejskiej, Chin, Indii i innych krajów - przypomina Associated Press.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  PARTNERZY SERWISU
  partner serwisu
  partner serwisu
  partner serwisu

  Najnowsze