Jacek Krajewski pisze do premier Kopacz

Autor: LJX/Rynek Zdrowia • • 03 października 2014 16:59

Jako prezes największej organizacji pracodawców polskiej opieki zdrowotnej, Federacji Związków Pracodawców Ochrony Zdrowia Porozumienie Zielonogórskie, zwracam uwagę, że propozycje zgłoszone w czasie expose są zaplanowane na okres co najmniej kilku lat i ich efekty mogą być widoczne dopiero po następnych wyborach - pisze Jacek Krajewski do Premier RP, Ewy Kopacz.

Jacek Krajewski pisze do premier Kopacz
- W swoim wystąpieniu w zakresie zdrowia zwróciła Pani uwagę na bezpieczne dla pacjentów wprowadzenie pakietów kolejkowego i onkologicznego, zwiększenie liczby kadr lekarskich poprzez dofinansowanie rezydentur, powołanie do życia Instytutu Geriatrii oraz przywrócenie gabinetów stomatologicznych w szkołach - przypomina.

Jak dodaje, "obecna sytuacja w systemie ochrony zdrowia budzi szereg obaw i zastrzeżeń, a wprowadzane zmiany mogą spowodować w najbliższym czasie poważne przesilenie społeczne".

- Mam na myśli przede wszystkim sposób wprowadzania w życie pakietu kolejkowego i onkologicznego. Do dzisiaj brak jest szczegółowych rozwiązań, które mogą być podstawa realizacji tych projektów. Pozostają one wyłącznie w sferze ogólnych i powierzchownych zapewnień o ich istnieniu lub trwającej nad nimi pracy.

- Instytucje odpowiedzialne za ten stan rzeczy, a wiec Ministerstwo Zdrowia i Narodowy Fundusz Zdrowia grają na zwłokę, a obecnie bez ogłoszenia nowego rozporządzenia w sprawie świadczeń gwarantowanych w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej i w konsekwencji nowego zarządzenia Prezesa NFZ, rozsyłane są w niektórych Oddziałach NFZ aneksy do obecnie obowiązujących umów z propozycją przedłużenia ich na następny rok na dotychczasowych warunkach - informuje prezes Krajewski.

Jego zdaniem, takie działania wprowadzają nerwowość wśród świadczeniodawców i niepewność jutra u pacjentów.
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum