Prezes PiS o lekarzach: pogoń za pieniądzem w tym środowisku jest przesadna i trzeba coś z tym zrobić

Autor: oprac. JPP • Źródło: PAP04 grudnia 2022 15:00

Prezes PiS znów mówił o lekarzach. - Pogoń za pieniądzem w tym środowisku jest przesadna i trzeba coś z tym zrobić - powiedział 4 grudnia Jarosław Kaczyński. Dodał, że "lekarz jest człowiekiem nie tylko pewnego zawodu, ale także pewnej misji".

Prezes PiS o lekarzach: pogoń za pieniądzem w tym środowisku jest przesadna i trzeba coś z tym zrobić
Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podczas spotkania z mieszkańcami w Hotelu Nadodrzański Dwór w Nowej Soli Fot. PAP/Lech Muszyński
 • Prezes PiS po raz kolejny zabrał głos w temacie zarobków lekarzy. Medykom po raz kolejny mocno się oberwało
 • Są lekarze, którzy zarabiają całkiem przeciętnie, ale jest i tak, że niektórzy zarabiają bardzo, bardzo dużo. Nie miałbym z tego powodu pretensji, gdyby służba zdrowia działała tak, jak powinna działać - mówił Jarosław Kaczyński 4 grudnia
 •  - Niech te płace będą nawet bardzo wysokie, szczególnie jeśli chodzi o tych doświadczonych lekarzy (...) W zamian za to musi być dobra służba zdrowia. A ja ciągle dowiaduje się o przypadkach skandalicznych, jeżeli chodzi o działania służby zdrowia - dodawał

Prezes PiS o lekarzach: pogoń za pieniądzem w tym środowisku jest przesadna 

Jarosław Kaczyński 4 grudnia na spotkaniu w Nowej Soli (Lubuskie) mówił o problemach służby zdrowia oraz o lekarzach.

- Myśmy prawie podwoili wydatki na służbę zdrowia  - podkreślił. Jak dodał, zarobki są bardzo zróżnicowane.

- Są lekarze, którzy zarabiają całkiem przeciętnie, ale jest i tak, że niektórzy zarabiają bardzo, bardzo dużo  - zauważył prezes PiS. - Nie miałbym z tego powodu pretensji, gdyby służba zdrowia działała tak, jak powinna działać - podkreślił.

W zamian za wysokie płace "musi być dobra służba zdrowia"

Prezes PiS zaznaczył, że aby zostać lekarzem trzeba uczyć się co najmniej 10 lat. - Niech te płace będą nawet bardzo wysokie, szczególnie jeśli chodzi o tych doświadczonych lekarzy, a doświadczenie jest ogromnie ważne w medycynie  - dodał.

- W zamian za to musi być dobra służba zdrowia. A ja ciągle dowiaduje się o przypadkach skandalicznych, jeżeli chodzi o działania służby zdrowia - mówił Kaczyński. Jako przykład podał SOR-y i wielogodzinne oczekiwania na wizytę.

Kaczyński mówił także o przypadku przedwczesnej śmierci, gdzie przeprowadzono źle badania. - Ponieważ łączyły się z niewielkim bardzo niebezpieczeństwem to zakończyło się śmiercią tej pani  - powiedział.

- Pogoń za pieniądzem w tym środowisku jest jednak przesadna i będzie trzeba coś z tym zrobić - stwierdził prezes PiS.

Jak dodał, przy wspomnianym wcześniej badaniu i zabiegu mówiono mu, że wystarczy mieć pewną ręką. Zaznaczył, że kiedy dopytywał, czemu drżą ręce, to oczekiwał odpowiedzi dotyczącej nadużywania alkoholu. A usłyszałem, że dlatego, że lekarze mają po kilka etatów - mówił.

- Ja nic nie mam przeciwko temu, żeby lekarz na jednym etacie świetnie zarabiał, ale lekarz musi być przede wszystkim w szpitalu rano, kiedy zaczyna pracę, do tego momentu, kiedy formalnie ją kończy, czyli do popołudnia, a jak trzeba to dłużej - podkreślił.

- Wiecie państwo, że tak nie jest  - dodał. - Musi mieć to poczucie odpowiedzialności za pacjenta - zaznaczył Kaczyński.

- Lekarz jest człowiekiem nie tylko pewnego zawodu, ale także pewnej misji - zauważył lider PiS.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  PARTNERZY SERWISU
  partner serwisu
  partner serwisu

  Najnowsze