Izrael dopuszcza marihuanę dla dzieci chorych na epilepsję

Autor: Rzeczpospolita, PAP/Rynek Zdrowia • • 07 marca 2014 14:10

Resort zdrowia w Izraelu zdecydował, że dzieci cierpiące na skrajnie ciężkie przypadki padaczki będą otrzymywać medyczną marihuanę. Kraj ten prowadzi intensywne badania nad medycznym zastosowaniem marihuany.

Jak podaje Rzeczpospolita, decyzja zapadła po długotrwałej batalii prowadzonej przez rodziców dzieci chorych na ciężką postać epilepsji o umożliwienie leczenia tej choroby ściśle kontrolowanymi dawkami marihuany. Izraelskie ministerstwo zdrowia podjęło tę decyzję odnośnie dzieci, którym nie pomagały dotąd żadne inne leki.

Resort zdrowia otrzymał rekomendację od specjalistów w kwestii leczenia epilepsji, by umożliwić terapię konkretnych przypadków tej choroby przy zastosowaniu marihuany. W ciągu najbliższych kilku tygodni lekarze opracują metodę podawania narkotyku dzieciom i ściśle określą możliwą do zastosowania dawkę. 

Więcej: www.rp.pl

W Stanach Zjednoczonych stosowanie marihuany w celach leczniczych jest dopuszczalne w 19 stanach oraz stołecznym Dystrykcie Kolumbii, ale na razie nie ma mowy o legalizacji narkotyku na szczeblu federalnym.

Jak odnotowuje BBC, nowa polityka w stanie Nowy Jork ma być bardziej restrykcyjna np. od tej w Kalifornii i Kolorado, gdzie władze złagodziły regulacje dotyczące stosowania marihuany w celach medycznych.

Jednak w Nowym Jorku marihuana będzie dostępna jedynie w 20 szpitalach na terenie całego stanu dla ludzi chorych na raka i cierpiących na inne poważne choroby wedle wskazań stanowego resortu zdrowia.

Więcej: W stanie Nowy Jork marihuana ma być dostępna dla chorych 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum