×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole

Izba Lekarska odpyta kandydatów do Sejmu z programów dla zdrowia. "Liczymy na konkrety"

Autor: MCD • Źródło: Rynek ZdrowiaOpublikowano: 18 września 2023 17:00Zaktualizowano: 18 września 2023 20:35

Prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Szczecinie Michał Bulsa przepyta lokalnych kandydatów do Sejmu i Senatu pracujących w ochronie zdrowia z programów wyborczych. Zwłaszcza z tych propozycji, które odnoszą się bezpośrednio do systemu opieki zdrowotnej lub mogą mieć na niego wpływ. - Chcemy rozmawiać jak medycy z medykami - podkreśla prezes ORL w Szczecinie.

Izba Lekarska odpyta kandydatów do Sejmu z programów dla zdrowia. "Liczymy na konkrety"
OIL w Szczecinie rusza z cyklem rozmów przedwyborczych z kandydatami do Sejmu i Senatu Fot. mat. OIL w Szczecinie
 • - Zależy nam, aby lekarze i pacjenci poznali dobrze kandydatów, ich podejście do systemu ochrony zdrowia i pomysły na to, co należy w nim zmienić - podkreśla Michał Bulsa 
 •  Zapowiada, że będą padać trudne pytania, w tym dotyczące finansowania niektórych wyborczych postulatów
 • Zaplanowanych jest łącznie pięć rozmów z przedstawicielami pięciu komitetów wyborczych. Pierwszym gościem prezesa ORL będzie dr hab. Cezary Pakulski, kandydat do Sejmu z Polski 2050 Szymona Hołowni

Przedwyborcze rozmowy Okręgowej Izby Lekarskiej w Szczecinie

Okręgowa Rada Lekarska w Szczecinie we współpracy z portalem w wSzczecinie.pl rusza z cyklem rozmów przedwyborczych z kandydatami do Sejmu i Senatu, którzy są związani z ochroną zdrowia. Poprowadzi je prezes ORL Michał Bulsa. W rozmowie z Rynkiem Zdrowia podkreśla, że chce poruszać tematy związane z systemem opieki zdrowotnej. 

- Zależy nam, aby lekarze i pacjenci poznali dobrze kandydatów, ich podejście do systemu ochrony zdrowia i pomysły na to, co należy w nim zmienić. Będziemy odnosić się do programów wyborczych poszczególnych partii i tego, co w nich proponują. Wychodząc nieraz poza punkty odnoszące się bezpośrednio do samego sektora, jeśli mogą mieć one na niego wpływ. W końcu programy powinny być komplementarne - zaznacza Bulsa.

Zapowiada, że będą padać trudne pytania, w tym dotyczące finansowania niektórych wyborczych postulatów. - Liczymy, że będzie jak najmniej obarczania winą wyborczych konkurentów, a jak najwięcej konkretów. Jako medykowi jest mi łatwiej dopytywać o szczegóły niektórych rozwiązań. Chcemy po prostu porozmawiać jak medycy z medykami - podkreśla lekarz.

Bulsa spodziewa się też komentarzy od medyków i pacjentów podczas transmisji na żywo. Zapowiada, że będzie starał się, aby rozmówcy na nie odpowiedzieli. Zaplanowanych jest pięć rozmów z przedstawicielami pięciu komitetów wyborczych, kandydatami do Sejmu i Senatu z okręgów wyborczych województwa zachodniopomorskiego. - Będą to medycy, niekoniecznie lekarze, ale za każdym razem osoby związane z ochroną zdrowia. Takie, które mam nadzieję, będą unikać ogólnych stwierdzeń. Zależy nam, żeby każdy, kto pójdzie na wybory, dokonał świadomego wyboru. Mógł wybrać tego kandydata, z którego poglądami się najbardziej - dodaje. 

Na początek Polska 2050 i "Plan dla zdrowia"  

Pierwszym gościem prezesa ORL będzie Cezary Pakulski, kandydat do Sejmu z ramienia Trzeciej Drogi z Polski 2050 Szymona Hołowni, który jest doktorem habilitowanym nauk medycznych Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, lekarzem specjalistą anestezjologii i intensywnej terapii oraz medycyny ratunkowej. Od 2001 roku kieruje oddziałem intensywnej terapii Centrum Leczenia Urazów Wielonarządowych w Szpitalu Klinicznym nr 1 w Szczecinie. Jest także sędzią Okręgowego Sądu Lekarskiego przy Okręgowej Izbie Lekarskiej w Szczecinie. Współtworzył dwa sztandarowe „Plany dla Polski” - „Plan dla zdrowia. Co po pandemii” i jego kadrowe rozszerzenie „Ludzie zdrowia. Godna praca, godna płaca”. 

Rozmowy transmitowane będą w poniedziałki lub czwartki o godz. 20 w portalu wSzczecinie.pl oraz w mediach społecznościowych Okręgowej Rady Lekarskiej w Szczecinie. Pierwsza już 18 września, o godz. 20.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  PARTNERZY SERWISU
  partner serwisu
  partner serwisu
  partner serwisu
  partner serwisu

  Najnowsze