Irlandia: w sprawie kolejek do lekarzy minister mydli ludziom oczy

Autor: polska-ie.com/Rynek Zdrowia • • 10 czerwca 2015 09:01

Pod koniec maja na listach oczekujących na leczenie szpitalne w Irlandii było ponad 480 tys. osób, z których 94 tys. czekało na kontakt z lekarzem dłużej niż 12 miesięcy - informuje polska-ie.com i komentuje, że informacje płynące ze szpitalnych korytarzy zatrważają, a rozwiązania problemu nie widać, chociaż rząd obiecywał poprawę sytuacji.

Irlandia: w sprawie kolejek do lekarzy minister mydli ludziom oczy

Podobnie wygląda sprawa z pacjentami, którzy powinni zostać poddani hospitalizacji i mieć wykonane poważniejsze zabiegi. Kolejka w maju w tej grupie wydłużyła się do 67 tys. osób i przewiduje się, że nie skróci się w najbliższych trzech wakacyjnych miesiącach.

W niewybrednych słowach określił obecną sytuację w szpitalach Billy Kelleher z ugrupowania Fianna Fail, który stwierdził, że rząd złamał kolejną obietnicę, a najdelikatniejszym stwierdzeniem, które wydobyło się z jego ust, było słowo ”skandal”.

Równie krytycznie Fianna Fail wypowiada się o pracy szefa resortu zdrowia Leo Varadkarze, który - jak mówią członkowie partii - mydli ludziom oczy, obiecuje gruszki na wierzbie, a jego faktyczne działania ograniczają się do wizyt gospodarskich w szpitalach i uśmiechaniu przed kamerami ekip telewizyjnych.

Fianna Fail zaapelowała do rządzących koalicjantów, aby zakończyli trwający festiwal promocyjny swoich partii i zajęli się wreszcie rozwiązywaniem pilnych problemów, które toczą ochronę zdrowia w Irlandii.

Czytaj: polska-ie.com

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum