Infolinia WOT przestanie działać 5 lipca. Była wsparciam dla seniorów w sprawie szczepień

Autor: oprac. JKB • Źródło: PAP02 lipca 2021 16:13

W nadchodzący poniedziałek (5 lipca) przestanie działać infolinia WOT dla seniorów. Działała od połowy stycznia tego roku. Do dyspozycji pozostanie ogólnopolska infolinia 989.

Infolinia WOT przestanie działać 5 lipca. Była wsparciam dla seniorów w sprawie szczepień
Żołnierze WOT dzięki infolinii organizowali szczepienia w domu starszych pacjentów. Fot. Shutterstock
  • 5 lipca infolinia dla seniorów uruchomiona przez Wojska Obrony Terytorialnej - 800 100 115 - przestanie działać
  • Jej celem była pomoc seniorom w kwestii m.in. rejestracji na szczepienie czy organizacji transportu do placówki medycznej
  • Od poniedziałku dzwoniący będą mogli skorzystać jedynie z ogólnopolskiej infolinii - 989

Koniec z numerem dla seniorów

Od poniedziałku dzwoniący na numer - 800 100 115 - zostaną przekierowani na ogólnopolską infolinię 989 oraz na stronę www.nfz.gov.pl.

Infolinia WOT zaczęła działać 18 stycznia, jej uruchomienie było odpowiedzią na potrzeby seniorów wynikające z dużej skali szczepień osób starszych.

Przez blisko pół roku działalności żołnierze WOT odebrali blisko 40 tys. połączeń udzielając bezpośredniego wsparcia w 13 tys. przypadków. Operatorzy infolinii najczęściej pomagali w rejestracji na szczepienia, organizacji transportu, dojeździe mobilnych zespołów szczepiennych do seniorów, w tym osób niepełnosprawnych - podsumowano w informacji.

Infolinie działały jako jeden z elementów operacji prowadzonej przez WOT "Trwała Odporność", która miała na celu wsparcie społeczeństwa w kryzysie wywołanym pandemią. 

Infolinia WOT pomocą dla starszych

Przypomnijmy, działanie Infolinii miało usprawnić proces realizacji szczepień w ramach Narodowego Programu Szczepień. Na szczeblu każdego województwa - w brygadach obrony terytorialnej wyznaczani byli żołnierze, do których trafiały usystematyzowane potrzeby osób z danego regionu, zebrane wcześniej przez operatorów infolinii.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum