×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole

In vitro: będą dodatkowe pieniądze na rządowy program

Autor: PAP/Rynek Zdrowia16 października 2013 08:47

Zainteresowanie par rządowym programem refundacji in vitro jest tak duże, że połowa klinik już prosi o dodatkowe pieniądze na ten cel - informuje dziennik Metro. Ministerstwo Zdrowia zapewniło, że na leczenie bezpłodności przeznaczy dodatkowe 7 mln zł.

In vitro: będą dodatkowe pieniądze na rządowy program
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Krzysztof Bąk, rzecznik resortu, ujawnił, że do tej pory wnioski o przyznanie dodatkowych środków finansowych złożyło 10 klinik, czyli prawie połowa uczestniczących w programie. Zapewnił, że kliniki, a zatem i pary leczące bezpłodność, nie zostaną bez pomocy.

W tym roku planowane jest przydzielenie środków adekwatnie do zgłoszonych potrzeb, czyli ok. 7 mln zł. Pieniądze mają pochodzić ze specjalnej rezerwy. To aż jedna czwarta tego, co wszystkie kliniki otrzymały na refundację in vitro do końca tego roku. W sumie w br. Ministerstwo Zdrowia planuje zrefundować koszty zabiegu in vitro dla 2 tys. par. 

Finansowane są maksymalnie trzy próby zapłodnienia in vitro dla jednej pary (jeden cykl zapłodnienia to koszt ok. 7,5 tys. zł). Choć sztuczne zapłodnienie jest refundowane, pary starające się o dziecko i tak muszą liczyć się z wysokimi kosztami. Każda wizyta lekarska to wydatek ok. 150 zł, a na niezbędne przy tej procedurze leki trzeba wydać ok. 3 tys. zł. 

 


Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  PARTNERZY SERWISU
  partner serwisu
  partner serwisu
  partner serwisu

  Najnowsze