×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole

Igor Radziewicz-Winnicki nowym wiceministrem zdrowia. Premier odwołał Marka Habera

Autor: PAP,MS/Rynek Zdrowia05 czerwca 2012 18:31

Igor Radziewicz-Winnicki został powołany na podsekretarza stanu w Ministerstwie Zdrowia. Jednocześnie premier odwołał wiceministra Marka Habera - poinformował resort zdrowia. Ministerstwo nie podaje powodów odwołania wiceministra.

Igor Radziewicz-Winnicki nowym wiceministrem zdrowia. Premier odwołał Marka Habera
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Przypomnijmy, że odkąd jesienią 2011 r. Bartosz Arłukowicz został ministrem zdrowia, z resortu odwołanych zostało dwóch wiceministrów - Adam Fronczak i Andrzej Włodarczyk. Powołani zaś zostali Aleksander Sopliński i Agnieszka Pachciarz. 

Nowy wiceminister Igor Radziewicz-Winnickie urodził się 5 września 1976 r. w Katowicach. W 2001 r. ukończył studia w Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach i uzyskał dyplom lekarza, a 5 lat później stopień naukowy doktora nauk medycznych. Jest pediatra i specjalistą w dziedzinie zdrowia publicznego.

Od lutego 2010 r. był wykładowcą w Zakładzie Pielęgniarstwa i Społecznych Problemów Medycznych Katedry Pielęgniarstwa Wydziału Opieki Zdrowotnej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Był inicjatorem i koordynatorem studiów podyplomowych Gerontologia i opieka nad osobami starszymi.

Nowy wiceminister zdrowia w latach 2002-2007 pracował jako młodszy asystent w Klinice Pediatrii Śląskiej Akademii Medycznej w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka i Matki w Oddziale Gastroenterologii Dziecięcej. W tym czasie również pracował w Poradni Medycyny Rodzinnej w Katowicach i Tychach (2004-2005).

Od 2008 roku do 2010 wykładał w Zakładzie Promocji Zdrowia i Pielęgniarstwa Środowiskowego Katedry Pielęgniarstwa Wydziału Opieki Zdrowotnej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. W latach 2004-2012 był asystentem a od października 2008 adiunktem w Wydziale Społeczno-Ekonomicznym Śląskiej Wyższej Szkoły Zarządzania im. Jerzego Ziętka w Katowicach.

Radziewicz-Winicki od 2003 roku jest członkiem a od czerwca 2011 Sekretarzem Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego i Wiceprzewodniczącym Oddziału Śląskiego PTP. Od 2008 r. członkiem  European Society for Social Pediatrics and Child Health (aktualnie International Society for Social Pediatrics and Child Health).

Jest autorem wielu artykułów i publikacji naukowych wydanych w kraju i za granicą.

Obecnie w resorcie jest pięciu wiceministrów. Prócz Aleksandra Soplińskiego, Agnieszki Pachciarz i Igora Radziewicz-Winnickiego, są to jeszcze Jakub Szulc (sekretarz stanu) oraz Cezary Rzemek. 

Media spekulują, że Agnieszka Pachciarz miałaby zająć miejsce odwołanego we wtorek (5 czerwca) szefa NFZ Jacka Paszkiewicza. Minister Arłukowicz nie potwierdził tych doniesień.  

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  PARTNERZY SERWISU
  partner serwisu
  partner serwisu
  partner serwisu
  partner serwisu

  Najnowsze