×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

IŻŻ namawia lecznice do udziału w programie walki z otyłością

Autor: IŻŻ/Rynek Zdrowia03 listopada 2015 13:27

Instytutu Żywności i Żywienia (IŻŻ) w Warszawie realizuje szwajcarsko-polski program zapobiegania nadwadze i otyłości.

IŻŻ namawia lecznice do udziału w programie walki z otyłością
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W jego ramach organizowane są 12-tygodniowe programy redukcji masy ciała oraz dietetyczne punkty konsultacyjne w placówkach leczniczych na terenie całego kraju. W każdym województwie przewidziana jest realizacja dwóch edycji programu.

W województwach lubuskim i śląskim jest jednak problem ze znalezieniem przychodni i szpitali zainteresowanych wzięciem udziału w tym przedsięwzięciu. Jeśli żadna placówka nie zgłosi się do końca listopada, z polsko-szwajcarskich funduszy skorzystają inne regiony.

Programy redukcji masy ciała zostały już z powodzeniem przeprowadzone (bądź są właśnie realizowane) we wszystkich polskich województwach za wyjątkiem lubuskiego i śląskiego, gdzie wciąż brakuje placówek leczniczych chętnych do udziału w akcji.

Do września 2015 r. realizację programów odchudzających zakończyło 27 placówek w całej Polsce. W sumie rozpoczynało je 1350 osób, do końca wytrwało ponad 80 proc. Łącznie uczestnicy programów stracili już ponad 4 tony nadmiernej masy ciała.

Do udziału w programie mogą zgłaszać się placówki medyczne mające podpisane umowy z NFZ i posiadające niezbędne zaplecze do przeprowadzenia próby wysiłkowej z oceną kardiologa, zajęć z psychologiem i zajęć sportowych.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNERZY SERWISU
    partner serwisu
    partner serwisu

    Najnowsze