×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole

IX Forum Rynku Zdrowia: to półśrodki, a nie dalekosiężny plan

Autor: KL/Rynek Zdrowia22 października 2013 10:41

Wbrew zapowiedziom nie udało się przyjąć regulacji o szpitalach klinicznych i sieci szpitali. W opinii Tomasz Latosa, przewodniczącego sejmowej komisji zdrowia, to efekt braku pieniędzy w budżecie resortu zdrowia.

IX Forum Rynku Zdrowia: to półśrodki, a nie dalekosiężny plan
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

- W zamian płatnik wystąpił z pomysłem aneksowaniu umów. Myślę, że przyjęto to rozwiązanie po to, by świadczeniodawcy nie mogli protestować. I w ten sposób płatnik uniknął kłopotów - mówi Tomasz Latos podczas IX Forum Rynku Zdrowia.

- Niestety cały czas działamy w pośpiechu i w zbyt wąskim budżecie, dlatego posługujemy się półśrodkami, a nie dalekosiężnym planem - dodaje.

W opinii posła w sytuacji braku środków w systemie zdrowia należy bardzo rozważnie podchodzić też do przekształceń szpitali. Szczególnie w kontekście placówek klinicznych.

- Jestem pełen szacunku do tego, w jakich warunkach pracują dyrektorzy szpitali klinicznych, gdzie kontrakty są niewystarczające, a uczelnie nie mają pieniędzy na pokrycie strat. Pozostaje pytanie, czy komercjalizacja cokolwiek zmieni. Boję się też o szkolenia przyszłych lekarzy w środowisku przekształconego szpitala klinicznego - zaznacza Latos.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  PARTNERZY SERWISU
  partner serwisu
  partner serwisu
  partner serwisu

  Najnowsze