IV Kongres Wyzwań Zdrowotnych: cykl otwartych wykładów dla pacjentów

Autor: WOK/Rynek Zdrowia • • 07 lutego 2019 08:19

W dniach 7 i 8 marca 2019 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach obędzie się IV Kongres Wyzwań Zdrowotnych (Health Challenges Congress - HCC). Trwa rejestracja na to wydarzenie.

IV Kongres Wyzwań Zdrowotnych: cykl otwartych wykładów dla pacjentów
IV Kongres Wyzwań Zdrowotnych odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach; FOT. PTWP

Podobnie jak w ubiegłych latach, tematyka sesji - zgodnie z nazwą kongresu - dotyczyć będzie wyzwań, zarówno terapeutycznych, stojących przed specjalistami w poszczególnych dziedzinach medycyny, jak i organizacyjno-finansowych, którym sprostać muszą decydenci kształtujący systemy opieki zdrowotnej w Polsce i innych krajach.

60 sesji w pięciu blokach zagadnień
Przypomnijmy, że na agendę kongresu złoży się ok. 60 sesji w pięciu głównych blokach zagadnień: 

• Polityka zdrowotna
• Finanse i zarządzanie
• Terapie
• Nowe technologie w medycynie
• Edukacja

Program Kongresu i rejestracja: www.hccongress.pl

Wiceprezes Naczelnej Rady Lekarskiej, dr Jacek Kozakiewicz - uczestniczący w pracach Rady Naukowej IV Kongresu Wyzwań Zdrowotnych - zwraca uwagę na znaczenie edukacji zdrowotnej społeczeństwa. - Medycyna naprawcza wszystkiego za nas nie załatwi. Ważne jest to, jak żyjemy, jak się odżywiamy, czy jesteśmy aktywni fizycznie. Bierzmy swoje zdrowie we własne ręce - apelował dr Kozakiewicz.

Także uczestnicy poprzednich edycji kongresu wielokrotnie podkreślali, że stan zdrowia współczesnych społeczeństw nie zależy wyłącznie od samej medycyny oraz sposobu zorganizowania i finansowania systemu opieki zdrowotnej. Równie ważne jest budowanie powszechnej świadomości znaczenia zdrowego stylu życia, profilaktyki i szeroko rozumianych działań zapobiegających chorobom.

- Kongres Wyzwań Zdrowotnych jest bardzo ważnym wydarzeniem, dlatego że obejmuje wiele aspektów polskiej ochrony zdrowia - zarówno tych doraźnych, związanych z bieżącym funkcjonowaniem podmiotów działalności leczniczej, finansowaniem, zarządzaniem, ale również tych przyszłościowych: edukacji zdrowotnej, problemów demograficznych. Pokładamy duże nadzieje w tym kongresie, że będzie to pogłębiona dyskusja merytoryczna pomiędzy przedstawicielami różnych zawodów, bo to też jest ważne, żeby o tych samych sprawach mówić z różnych perspektyw - dodał dr Jacek Kozakiewicz.

Dlatego drugiego dnia kongresu, 8 marca 2019 r., oprócz sesji dla osób profesjonalnie związanych z szeroko rozumianą ochroną zdrowia, zaplanowany został cykl paneli i wykładów otwartych dla mieszkańców.

Tematyka otwartych wykładów podczas HCC 2019:
• Endokrynologia - wybrane zagadnienia terapeutyczne, w tym m.n. choroby tarczycy
• Alkoholowy Zespół Płodowy (Fetal Alcohol Syndrome - FAS)
• Radiologia - o czym powinni wiedzieć pacjenci i specjaliści
• Medycyna, etyka, prawo
• Borelioza - dylematy terapeutyczne

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum