III Konkurs "Zdrowy Samorząd": trwa internetowe głosowanie

Autor: MAK/Rynek Zdrowia • • 03 lutego 2020 19:18

Trwa internetowe głosowanie w III Konkursie "Zdrowy Samorząd", który jest wydarzeniem towarzyszącym V Kongresowi Wyzwań Zdrowotnych (Katowice, 5-6 marca 2020 r.). Czytelnicy Rynku Zdrowia i Portalu Samorządowego do 24 lutego mogą wybierać najlepsze, ich zdaniem, programy zdrowotne i akcje profilaktyczne realizowane przez jednostki samorządu terytorialnego wszystkich szczebli.

Laureaci pierwszej edycji Konkursu "Zdrowy Samorząd" (Katowice, 2018 r.); FOT. PTWP

Głównym celem konkursu jest wybór i nagrodzenie jednostek samorządu terytorialnego, które w sposób najbardziej efektywny realizują zadania związane z promocją zachowań prozdrowotnych, edukacją zdrowotną i profilaktyką wybranych chorób oraz czynników ryzyka.

Przypomnijmy, że termin przyjmowania zgłoszeń upłynął 13 stycznia 2020 r. Do organizujących Konkurs „Zdrowy Samorząd” redakcji Portalu Samorządowego oraz portalu i magazynu Rynek Zdrowia wpłynęło z całego kraju 135 programów zdrowotnych zgłoszonych przez gminy, powiaty i województwa. Serdecznie dziękujemy za tak duże zainteresowanie!

- Z każdą edycją naszego konkursu obserwujemy coraz większą różnorodność problemów zdrowotnych będących przedmiotem zgłaszanych przez samorządy przedsięwzięć. Szczepienia czy podstawowe badania profilaktyczne w ramach różnego rodzaju festynów lub „białych sobót”, nie dominują już tak jak jeszcze kilka lat temu - mówi Wojciech Kuta, redaktor naczelny magazynu i portalu Rynek Zdrowia.

- W bieżącym wydaniu „Zdrowego Samorządu” zwraca uwagę sporo bardzo ciekawych programów dotyczących m.in. sfery zdrowia psychicznego, uzależnień, opieki nad osobami starszymi, a także profilaktyki nadwagi i otyłości - dodaje.

Konkursowe zgłoszenia uwzględniały wybraną aktywność samorządów w latach 2016-2019, obejmującą realizację samorządowych programów polityki zdrowotnej, kampanii edukacyjnych i akcji profilaktycznych.

Spośród zgłoszeń wybrano 30 nominowanych samorządów. Laureaci wyłonieni zostaną przez Radę Konsultacyjną konkursu, a jeden z projektów otrzyma także nagrodę czytelników Rynku Zdrowia i Portalu Samorządowego.

Do 24 lutego (do godz. 12.00) głosy można oddawać: TUTAJ

Nagrody – statuetki „Zdrowy Samorząd” – zostaną przyznane w trzech kategoriach:

• Zdrowa Gmina
• Zdrowy Powiat
• Zdrowe Województwo

Zobacz laureatów ubiegłorocznej edycji konkursu "Zdrowy Samorząd":
www.rynekzdrowia.pl

Uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom III Konkursu "Zdrowy Samorząd" odbędzie się 5 marca 2020 r. w trakcie Gali V Kongresu Wyzwań Zdrowotnych (Health Challenges Congress – HCC) w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Więcej informacji o Kongresie i rejestracja: www.hccongress.pl

Na agendę V Kongresu Wyzwań Zdrowotnych złoży się ponad 60 sesji, wykładów i prezentacji. W Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach 5 i 6 marca 2020 r. spotkają się m.in. wybitni specjaliści reprezentujący kilkanaście dyscyplin medycznych, a także przedstawiciele świata nauki, polityki, administracji państwowej i samorządowej, organizacji pozarządowych – w tym zrzeszających pacjentów – oraz gospodarki, biznesu, przemysłu farmaceutycznego, finansów i rynku ubezpieczeniowego.

Organizatorem V Kongresu Wyzwań Zdrowotnych jest Grupa PTWP, wydawca m.in. magazynu i portalu Rynek Zdrowia.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum