III Kongres Wyzwań Zdrowotnych: nie tylko o medycynie

Autor: WOK/Rynek Zdrowia • • 06 marca 2018 19:31

60 sesji panelowych, debat i prezentacji z udziałem ponad 300 prelegentów i ponad 3 tys. gości. Już 8 marca rozpocznie się w Katowicach trzecia edycja Kongresu Wyzwań Zdrowotnych (Health Challenges Congress 2018 - HCC).

Miejscem III Kongresu Wyzwań Zdrowotnych będzie Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach; FOT. PTWP

8 i 9 marca 2018 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach spotkają się, między innymi, wybitni lekarze, przedstawiciele świata nauki, biznesu, finansów, rynku ubezpieczeniowego, organizacji pozarządowych, polityki, administracji państwowej i samorządowej oraz mediów.

Na 10 marca zaplanowano otwarty Śląski Dzień Zdrowia dla mieszkańców regionu.

Znacznie więcej niż medycyna
Finansowanie ochrony zdrowia, innowacje w medycynie, nowe terapie, e-zdrowie, wpływ stanu zdrowia społeczeństwa na gospodarkę - między innymi takie zagadnienia znalazły się w programie HCC 2018

Więcej o Kongresie: www.hccongress.pl

Kongres Wyzwań Zdrowotnych to forum wielowątkowej debaty, której uczestnicy stawiają diagnozy i poszukują recept dla systemów ochrony zdrowia. Wydarzenie odbywa się pod hasłem „Znacznie więcej niż medycyna” i - z racji wielu kontekstów oraz szerokiej reprezentacji zaangażowanych w tę tematykę środowisk - w skali Europy nie ma precedensu.

Sesje tematyczne III Kongresu Wyzwań Zdrowotnych, wzorem lat ubiegłych, podzielono na pięć „ścieżek tematycznych”:
• Polityka zdrowotna
• Finanse i zarządzanie
• Terapie
• Nowe technologie
• Edukacja

Rozstrzygnięcie Konkursu Zdrowy Samorząd
8 marca 2018 r., o godz. 19.00. podczas Gali wieńczącej pierwszy dzień III Kongresu Wyzwań Zdrowotnych poznamy laureatów Konkursu "Zdrowy Samorząd".

Udział w konkursie - organizowanym przez PortalSamorzadowy.pl oraz portal i magazyn Rynek Zdrowia - wzięły jednostki samorządu terytorialnego na poziomie gminy, powiatu i województwa.

Zgłoszenia uwzględniały wybraną aktywność samorządów w latach 2014-2017, obejmującą m.in. realizację samorządowych programów polityki zdrowotnej lub kampanii edukacyjnych oraz akcji profilaktycznych.

Zainteresowanie konkursem okazało się ogromne - wpłynęło ponad 160 projektów z 60 samorządów. Laureaci wyłonieni zostaną przez Radę Konsultacyjną Konkursu „Zdrowy Samorząd”.

Natomiast w zakończonym 1 marca internetowym głosowaniu naszych czytelników, zwycięzcą został powiat myślenicki. Gratulujemy!

Czytaj także:
Najzdrowszy samorząd zdaniem czytelników rynekzdrowia.pl i PortalSamorzadowy.pl

Podczas Gali 8 marca poznamy zdobywców Statuetek „Zdrowy Samorząd” przyznanych przez Radę Konsultacyjną w trzech kategoriach:
• Zdrowa Gmina
• Zdrowy Powiat
• Zdrowe Województwo

Nagrody Animus Fortis
Z kolei podczas Gali w trakcie drugiego dnia III Kongresu Wyzwań Zdrowotnych, 9 marca 2018 r. o godz. 11.30 poznamy laureatów Nagród Animus Fortis (Mężny Duch). Nagrody wręczy laureatom wicepremier Beata Szydło.

Inicjatorem przyznania Nagród Animus Fortis jest Wojskowy Instytut Medyczny, który uhonoruje w ten sposób osoby i instytucje mające istotny wpływ na kształtowanie pozytywnego wizerunku służb ratowniczych oraz ich funkcjonowanie.

Nagroda jest przyznawana w dwóch kategoriach:
• Dla ratownika - za osobiste męstwo w czasie akcji ratowniczej

• Dla przedstawiciela instytucji, która znacząco przyczyniła się do wdrożenia zmian pozwalających skuteczniej ratować ludzkie życie.

Śląski Dzień Zdrowia
Finałem III Kongresu Wyzwań Zdrowotnych będzie otwarty dla mieszkańców regionu Śląski Dzień Zdrowia, zaplanowany na 10 marca br. Stworzy on okazję do kompleksowego zadbania o siebie, skonsultowania się z lekarzami wielu specjalności i pogłębienia wiedzy z zakresu profilaktyki i zdrowego stylu życia.

Organizatorem Kongresu Wyzwań Zdrowotnych jest Grupa PTWP SA, wydawca m.in. magazynu i portalu Rynek Zdrowia, organizator m.in.: Forum Rynku Zdrowia.

Więcej o Kongresie i rejestracja: www.hccongress.pl

 

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum