II Kongres Wyzwań Zdrowotnych w filmowym skrócie

Autor: WOK/Rynek Zdrowia • • 15 marca 2017 12:38

Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach po raz drugi stało się miejscem wielosektorowej debaty przedstawicieli różnych środowisk związanych z ochroną zdrowia. W dniach 9-11 marca br., pod hasłem „Znacznie więcej niż medycyna“, odbył się II Kongres Wyzwań Zdrowotnych (Health Challenges Congress - HCC 2017).

II Kongres Wyzwań Zdrowotnych w filmowym skrócie
Podczas sesji inaugurującej II Kongresu Wyzwań Zdrowotnych; FOT. PTWP

Na obszerny program II edycji Kongresu Wyzwań Zdrowotnych składało się pięć ścieżek tematycznych: polityka zdrowotna, finanse i zarządzanie, terapie, nowe technologie oraz edukacja. W ramach wydarzenia odbyły się 52 sesje panelowe z udziałem ok. 300 prelegentów i ponad 2,5 tys. gości.

W panelach dyskusyjnych udział wzięli m.in.: politycy, lekarze, samorządowcy, przedstawiciele środowiska uniwersyteckiego, podmiotów związanych z branżą medyczną oraz farmaceutyczną, a także organizacji pacjentów.

Jedną z imprez towarzyszących Kongresowi był Śląski Dzień Zdrowia, w ramach którego kilka tysięcy mieszkańców regionu skorzystało z bogatej oferty badań lekarskich, konsultacji ze specjalistami, warsztatów, wykładów i zajęć sportowych.

Zamieszczamy krótkie, filmowe podsumowanie kongresowych wydarzeń.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum