II Kongres Wyzwań Zdrowotnych: opieka koordynowana i kompleksowa

www.rynekzdrowia.pl Autor: PTWP - RynekZdrowia.pl • Źródło: MAK, PW/Rynek Zdrowia   • 26 lutego 2017 20:39

Podczas II Kongresu Wyzwań Zdrowotnych (Health Challenges Congress - HCC 2017, Katowice, 9-11 marca br.) uczestnicy jednej z sesji będą rozmawiać o opiece koordynowanej jako strategii opieki nad pacjentem z wieloma schorzeniami.

II Kongres Wyzwań Zdrowotnych: opieka koordynowana i kompleksowa
FOT. Fotolia; zdjęcie ilustracyjne

Udział w panelu, dotyczącym różnych aspektów koordynowanej i kompleksowej opieki nad pacjentem, zapowiedzieli między innymi: przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia, Narodowego Funduszu Zdrowia, lekarze różnych specjalności, menedżerowie placówek medycznych, eksperci.

- Opieka koordynowana to nic innego jak wyjście naprzeciw potrzebom pacjenta, który dzisiaj jest zagubiony w systemie, choć nawet często doświadcza bardzo wysokiej jakości świadczeń - mówił w jednym z wywiadów minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.

- Na przykład w czasie interwencji szpitalnej w ostrym zespole wieńcowym, kiedy jest poddawany bardzo intensywnemu, nowoczesnemu leczeniu - dodał.

- Następnie po kilku dniach pacjent wychodzi na zewnątrz i jest pozostawiany sam sobie. Musi poszukać dla siebie kardiologa, rehabilitanta. To trzeba zmienić. Ujmując rzecz w dużym skrócie - chodzi nie o nabywanie (przez płatnika - przyp. red.) pojedynczych procedur, ale kompleksowej opieki nad pacjentem - zaznaczył minister zdrowia.

Sesja pt. „Opieka koordynowana w różnych dziedzinach medycyny” podczas II Kongresu Wyzwań Zdrowotnych odbędzie się 9 marca 2017 r., w godz. 16.15-17.30 . Ramowy program panelu:
• Opieka koordynowana czy opieka kompleksowa, a może koordynowana kompleksowa?
• Opieka kompleksowa dla wybranych dziedzin czy dla całej medycyny?
• Oczekiwane korzyści, ryzyka niepowodzenia
• Jak mierzyć efektywność opieki kompleksowej?
• Czy opieka kompleksowa to propozycja dla systemów bogatych czy biednych?
• Opieka koordynowana jako współczesna strategia opieki nad pacjentem z wieloma schorzeniami
• Koordynacja na poziomie lekarz rodzinny - specjalista
• Koordynacja na poziomie specjalista - specjalista

Druga edycja Kongresu Wyzwań Zdrowotnych (Health Challenges Congress - HCC 2017) odbędzie się od 9 do 11 marca br. Podczas pierwszych dwóch dni zaplanowano 50 sesji panelowych, debat i prezentacji z udziałem ponad 300 prelegentów i ok. 3 tys. gości.

Miejscem II Kongresu Wyzwań Zdrowotnych będzie Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach.

Agenda i rejestracja na Kongres: www.hccongress.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum