Hołownia przedstawił program dla osób niepełnosprawnych

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 22 czerwca 2020 15:17

Równość w prawie i dostępie do edukacji, zniesienie tzw. pułapki rentowej, wprowadzenie opieki wytchnieniowej - to niektóre propozycje z przedstawionego w poniedziałek (22 czerwca) programu niezależnego kandydata na prezydenta Szymona Hołowni skierowanego do osób z niepełnosprawnościami.

Hołownia przedstawił program dla osób niepełnosprawnych
Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Na konferencji prasowej w Warszawie Hołownia mówił, że w swoim programie wyborczym poświęca wiele miejsca osobom niepełnosprawnym i propozycjom poprawy jakości ich życia. W programie zatytułowanym "Pełnoprawni" zawarł siedem punktów, których realizacja - w jego ocenie - powinna na stałe wpisać się w myślenie o Polsce.

Punktem pierwszym programu Hołowni dla osób niepełnosprawnych jest budowanie społecznej świadomości. - Aby osoby z niepełnosprawnościami spotykały się wszędzie z szacunkiem, zrozumieniem, abyśmy rozumieli, jak możemy im pomóc i nie krzywdzili ich swoimi opiniami - powiedział kandydat. Zadeklarował, że jako prezydent będzie patronował wszelkim wydarzeniom mającym uświadamiać, że niepełnosprawni, to obywatele pełnoprawni.

Pozostałe punkty programu Hołowni dotyczą zmian legislacyjnych i równości w prawie, wsparcia w dostępie do edukacji dla osób z niepełnosprawnościami, wprowadzenia opieki wytchnieniowej, likwidacji tzw. pułapki rentowej (czyli zniesienia przepisów na mocy których osobom, których dochody przekroczą określone limity, zawiesza się lub zmniejsza świadczenie rentowe).

W programie Hołowni znalazło się również odchodzenie od form instytucjonalnego wsparcia osób z niepełnosprawnościami, na rzecz wsparcia w ich środowisku oraz pomoc samorządom w przystosowaniu do potrzeb osób niepełnosprawnych miejskiej infrastruktury. 

Monika Zdziera

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum