Hiszpanie już testują paszport szczepionkowy

Autor: PAP • Źródło: PAP14 maja 2021 14:00

Władze Hiszpanii rozpoczęły prace nad uruchomieniem paszportu szczepionkowego. Jego posiadacze mają móc swobodnie przemieszczać się pomiędzy wybranymi krajami świata w czasie pandemii.

Hiszpanie już testują paszport szczepionkowy
W Hiszpanii ruszyły testy paszportu szczepionkowego. Fot. Shutterstock
  • W Hiszpanii ruszyły prace nad wdrożeniem tzw. paszportu szczepionkowego
  • Paszport szczepionkowy i zasady, na jakich będzie można z niego korzystać, władze chcą zaprezentować już 21 maja
  • Tzw. zielony certyfikat cyfrowy ma zawierać dane o szczepieniach, testach i okresie chorowania na Covid-19

- Hiszpania jest już przygotowana, aby wkrótce otworzyć się na cały świat - oznajmiła w piątek odpowiedzialna za resort przemysłu, handlu i turystyki minister Maria Reyes Maroto.

Przedstawicielka rządu Pedro Sancheza potwierdziła podaną w czwartek przez jej resort informację, że Hiszpania prowadzi działania, dotyczące paszportu szczepionkowego z 10 państwami, które wezmą udział w testowaniu tego pilotażowego projektu.

Paszport szczepionkowy Hiszpania pokaże już 21 maja

Reyes Maroto sprecyzowała, że 21 maja podczas madryckich targów turystycznych Fitur władze Hiszpanii zaprezentują paszport szczepionkowy i zasady, na jakich będzie można korzystać z tego dokumentu cyfrowego.

Pod koniec kwietnia ministerstwo zdrowia Hiszpanii poinformowało, że jego eksperci opracowali program testowania tzw. paszportu szczepionkowego, służącego bezpiecznej turystyce podczas tegorocznego sezonu wakacyjnego. Resort wyjaśnił wówczas, że na podstawie tego dokumentu, wydawanego w formie elektronicznej, od czerwca przyjmowani byliby zagraniczni urlopowicze.

Z informacji ujawnionych dotychczas przez hiszpańskie ministerstwo zdrowia wynika, że tzw. zielony certyfikat cyfrowy, jak nazywany jest paszport szczepionkowy, ma zawierać informacje na temat ewentualnych szczepień turysty, przeprowadzanych przez niego testów na obecność koronawirusa, a także okresu chorowania na Covid-19.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum