Władze Madrytu domagają się przerwania strajku lekarzy po ujawnieniu nagrań związkowców

Autor: • Źródło: PAP03 grudnia 2022 03:45

Rząd wspólnoty autonomicznej Madrytu, w którym od końca listopada lekarze pierwszego kontaktu prowadzą strajk, zażądały zakończenia protestu po przedostaniu się do opinii publicznej nagrań związkowców. Słychać na nich, jak organizatorzy strajku planują celowo przedłużyć protest, aby osłabić regionalne władze.

Władze Madrytu domagają się przerwania strajku lekarzy po ujawnieniu nagrań związkowców
Hiszpania: Władze Madrytu domagają się przerwania strajku lekarzy po ujawnieniu nagrań związkowców Fot. Shutterstock

 

Władze Madrytu domagają się przerwania strajku lekarzy po ujawnieniu nagrań związkowców

Pomimo prowadzenia negocjacji z władzami regionu Madrytu nagrani koordynatorzy strajku z syndykatu Amyts tłumaczą w rozmowie prowadzonej w wąskim gronie, że protest ogłoszony jako bezterminowy należy możliwie długo przeciągać, a negocjacje zrywać.

Na nagraniu słychać propozycję przedłużenia strajku lekarzy do zaplanowanych na maj 2023 r. wyborów samorządowych i regionalnych. Tym samym protest miałby doprowadzić do spadku popularności rządu Isabel Dias Ayuso z centroprawicowej Partii Ludowej (PP).

W oficjalnych postulatach lekarze domagają się podwyżek pensji, zwiększenia załogi pracowniczej oraz odstąpienia od reformy służby zdrowia utrudniającej pacjentom dostęp do szpitalnych izb przyjęć.

Odpowiedzialny w rządzie regionu Madrytu za służbę zdrowia Ruiz Enrique Escudero powiedział w piątek, że po ujawnieniu "kompromitujących nagrań strajkujący lekarze powinni przerwać protest".

Od blisko dwóch tygodni tymczasowe protesty lub manifestacje organizują lekarze także w innych wspólnotach autonomicznych Hiszpanii, m.in. w Walencji i Andaluzji.
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNERZY SERWISU
    partner serwisu
    partner serwisu

    Najnowsze