Hartwich: czekamy, aż zapowiadany przez prezydenta projekt trafi pod obrady Sejmu

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 20 kwietnia 2018 14:31

Jesteśmy bardzo zadowoleni; czekaliśmy tak długo na osobę decyzyjną i wywalczyliśmy kolejny kamyczek pomocy dla osób niepełnosprawnych - powiedziała w piątek, 20 kwietnia Iwona Hartwich z Komitetu Protestacyjnego Rodziców Osób Niepełnosprawnych po spotkaniu z prezydentem i spisaniu postulatów protestujących.

Fot. archiwum

Prezydent Andrzej Duda spotkał się w piątek z protestującymi w Sejmie od środy rodzicami osób niepełnosprawnych. Prezydent zapowiedział, że zostanie przygotowany projekt ustawy realizujący postulaty protestujących; poprosił o ich spisanie. Następnie podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Wojciech Kolarski spotkał się z protestującymi i wspólnie spisano ich postulaty.

- My tutaj jesteśmy bardzo zadowoleni. Czekaliśmy tak długo na osobę decyzyjną i przyszła. Wywalczyliśmy po prostu kolejny kamyczek pomocy dla tych osób niepełnosprawnych - powiedziała dziennikarzom Hartwich w Sejmie po zakończeniu spotkania.

Dodała, że czekają, aż zapowiadany przez prezydenta projekt trafi pod obrady Sejmu. Po tym, jak dziennikarz zwrócił uwagę, że najbliższe posiedzenie Sejmu odbędzie się dopiero 8 maja, Hartwich odpowiedziała, że nie zna grafiku (posiedzeń Sejmu), ale wie, że jest taka możliwość zebrania Sejmu wcześniej.

 

 

 

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum