Hamankiewicz: przedstawiciele resortu nie czytają pism urzędowych

Autor: NIL/Rynek Zdrowia • • 11 stycznia 2013 12:24

Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej Maciej Hamankiewicz zaapelował do przedstawicieli Ministerstwa Zdrowia, aby uważnie czytali lekturę przesyłanych przez samorząd lekarski dokumentów.

Hamankiewicz: przedstawiciele resortu nie czytają pism urzędowych

Przedstawiciel samorządu lekarskiego na problem ten zwrócił uwagę, po otrzymaniu pisma od wiceministra zdrowia Cezarego Rzemka z dnia 20 grudnia 2012 r. w sprawie nowelizacji Regulaminu wewnętrznego urzędowania sądów lekarskich, stanowiącego załącznik nr 1 do uchwały nr 11 X Krajowego Zjazdu Lekarzy z 29 stycznia 2010 r.

W odpowiedzi na pismo resortu Hamankiewicz napisał, że zaskoczyła go treść tego pisma, wskazująca na konieczność zmiany przepisu § 9 ust. 5 Regulaminu wewnętrznego urzędowania sądów lekarskich stanowiącego załącznik nr 1 do uchwały nr 11 X Krajowego Zjazdu Lekarzy z 29 stycznia 2010 r.

W piśmie czytamy, że wskazane przez ministra względy natury prawnej zostały bowiem przez samorząd lekarski dostrzeżone i skłoniły Krajowy Zjazd Lekarzy, obradujący w dniu 29 lutego 2012 r. jako Nadzwyczajny XI Krajowy Zjazd Lekarzy, do zmiany uchwały nr 11 X Krajowego Zjazdu Lekarzy w sprawie wewnętrznego regulaminu urzędowania sądów lekarskich.

Uchwałą Nr 9 XI Nadzwyczajnego Krajowego Zjazdu Lekarzy z 29 lutego 2012 r. przepis § 9 ust. 5 otrzymał nowe brzmienie, zgodnie z którym zażalenie na postanowienia rzecznika sąd rozpatruje na posiedzeniu jawnym w składzie trzyosobowym.

Zaskoczenie prezesa NRL pismem ministra wynika z faktu, iż uchwała nr 9 Nadzwyczajnego XI Krajowego Zjazdu Lekarzy, wraz z innymi dokumentami przyjętymi przez Zjazd, została przesłana Ministrowi Zdrowia w piśmie z 8 marca 2012 r.

"Pismo Pana Ministra wskazuje jednak, że nikt w Ministerstwie Zdrowia nie pochylił się nad treścią przesłanej uchwały. W związku z powyższym zapraszam do uważnej lektury przesyłanych przez samorząd lekarski dokumentów” - napisał prezes NRL.

Więcej: www.nil.org.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum