×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole

Hałas, douszne słuchawki, choroby. Do 2050 roku prawie 2,5 mld ludzi będzie miało kłopot ze słuchem

Autor: oprac. JKB • Źródło: PAP03 marca 2023 13:45

Światowy Dzień Słuchu przypada 3 marca. Z raportu WHO wynika, że do 2050 roku prawie 2,5 mld ludzi na całym świecie będzie miało problemy ze słuchem.

Hałas, douszne słuchawki, choroby. Do 2050 roku prawie 2,5 mld ludzi będzie miało kłopot ze słuchem
Do 2050 roku niemal 2,5 mld ludzi na świecie będzie miało problem ze słuchem. Fot. Shutterstock
 • 3 marca obchodzony jest Światowy Dzień Słuchu
 • Zgodnie z najnowszym raportem Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) do 2050 roku prawie 2,5 mld ludzi na całym świecie będzie miało problemy ze słuchem
 • W raporcie podkreślono potrzebę szybkiego zwiększenia wysiłków na rzecz zapobiegania utracie słuchu i jej przeciwdziałania

Problemy ze słuchem u ludzi na całym świecie

- Według najnowszego raportu WHO do 2050 roku prawie 2,5 miliarda ludzi na całym świecie będzie miało pewien stopień ubytku słuchu. Dzięki profilaktyce można utrzymać dobry słuch i zmniejszyć ryzyko jego utraty - napisało na Twitterze Ministerstwo Zdrowia.

- Nasza zdolność słyszenia jest cenna. Nieleczony ubytek słuchu może mieć niszczący wpływ na zdolność ludzi do komunikacji, nauki i zarabiania na życie. Może również wpływać na zdrowie psychiczne i ich zdolność do podtrzymywania relacji - powiedział dyrektor generalny WHO dr Tedros Adhanom Ghebreyesus.

W raporcie opublikowanym przed Światowym Dniem Słuchu podkreślono potrzebę szybkiego zwiększenia wysiłków na rzecz zapobiegania utracie słuchu i przeciwdziałania jej poprzez inwestowanie i rozszerzanie dostępu do usług w zakresie protetyki słuchu.

- Raport nakreśla skalę problemu, ale także oferuje rozwiązania w postaci interwencji opartych na dowodach, do których zachęcamy wszystkie kraje, aby włączyły je do swoich systemów opieki zdrowotnej - podaje WHO.

Dzięki profilaktyce można utrzymać dobry słuch i zmniejszyć ryzyko jego utraty.

Więcej informacji na stronie WHO

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  PARTNERZY SERWISU
  partner serwisu
  partner serwisu
  partner serwisu

  Najnowsze