×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole

HIV - to temat także dla studentów

Autor: LJX/Rynek Zdrowia04 listopada 2013 16:36

W środę (6 listopada) przed Politechniką Warszawską i 19 listopada przed Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego, w ramach akcji "Studenckie Dni Świadomego Testowania” staną "Safer Point” - mobilne punkty edukacyjno-profilaktyczne, w których będzie można porozmawiać o profilaktyce oraz bezpłatnych i anonimowych testach w kierunku HIV.

HIV - to temat także dla studentów
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Wirus jest nadal głównie problemem ludzi młodych. 58 proc. osób, które uległy zakażeniu, nie ukończyło 29 roku życia. Prawie co dziesiąty zakażony w momencie rozpoznania HIV nie miał jeszcze ukończonego 20 roku życia.

Organizatorem akcji jest Zjednoczenie na Rzecz Żyjących z HIV/AIDS „Pozytywni w Tęczy”. Grant na realizację kampanii przekazała firma Gilead Sciences.

- Co najmniej połowa spośród osób zakażonych w Polsce o tym nie wie. W Zjednoczeniu szacujemy, że z HIV może w Polsce żyć nawet 60 tys. osób, podczas gdy formalnie wykrytych zakażeń mamy niewiele ponad 16 tys. W rezultacie lekarze zbyt często mówią u nas o pacjentach, którzy o swoim statusie dowiadują się za późno, gdy cierpią już na AIDS - ocenia Robert Łukasik, prezes Zjednoczenia „Pozytywni w Tęczy”.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  PARTNERZY SERWISU
  partner serwisu
  partner serwisu
  partner serwisu

  Najnowsze