HCC Online: pojedynek ekspertów - jak finansować prywatną ochronę zdrowia

Autor: WOK/Rynek Zdrowia • • 21 maja 2020 06:14

Trwa V Kongres Wyzwań Zdrowotnych Online. Już dziś (czwartek, 21 maja) o godz. 15.00 rozpocznie się debata w formie zdalnego pojedynku ekspertów, którzy rozmawiać będą o tym, w jaki sposób finansować ze środków publicznych prywatną ochronę zdrowia. Zapraszamy na transmisje live tego wydarzenia!

HCC Online: pojedynek ekspertów - jak finansować prywatną ochronę zdrowia
Przed nami kolejna debata w ramach V Kongres Wyzwań Zdrowotnych Online; FOT. PTWP

Tegoroczna, piąta edycja Kongresu Wyzwań Zdrowotnych (Health Challenges Congress - HCC Online, 14 maja-14 lipca 2020 r.), wraz ze wszystkimi wydarzeniami towarzyszącymi, w całości odbywa się w internetowej formule. Na program HCC Online składa się 60 zdalnych sesji, debat, wykładów i prezentacji.

Więcej o Kongresie, wydarzeniach towarzyszących, plan emisji najbliższych sesji i rejestracja: www.hccongress.pl.

Już dzisiaj (21 maja), w godz. 15.00-15.40 kolejne kongresowe wydarzenie - zdalny pojedynek ekspertów pt. „W jaki sposób finansować ze środków publicznych prywatne placówki medyczne?”.

Poglądy i opinie na ten temat wymienią:
Andrzej Mądrala, wiceprezydent Pracodawców RP, wiceprezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szpitali Prywatnych
Mariusz Wójtowicz, prezes Szpitala Miejskiego w Zabrzu, prezes Związku Pracodawców Ochrony Zdrowia Województwa Śląskiego, członek zarządu Polskiej Federacji Szpitali.

Dyskusja będzie nie tylko okazją do udzielenia różnych odpowiedzi na pytanie zawarte w tytule „pojedynku”, ale również kolejną próbą określenia roli i miejsca prywatnego sektora w systemie opieki zdrowotnej w Polsce.

Transmisja pojedynku ekspertów w czwartek, 21 maja, w godz. 15.00-15.40 na internetowej stronie Kongresu:  www.hccongress.pl oraz w portalach Grupy PTWP - www.rynekzdrowia.pl, www.infodent24.pl oraz na Facebooku Rynku Zdrowia: www.facebook.com/rynekzdrowia.

Natomiast w poniedziałek, 25 maja (godz. 16.00-17.30) zapraszamy na sesję online pt. „Finansowanie ochrony zdrowia - nowe spojrzenie w dobie pandemii”. W tej debacie udział zapowiedzieli:
Sławomir Gadomski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia
Gertruda Uścińska, prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych
Adam Niedzielski, prezes Narodowego Funduszu Zdrowia
Małgorzata Gałązka-Sobotka, dyrektor Instytutu Zarządzania w Ochronie Zdrowia, Uczelnia Łazarskiego, zastępca przewodniczącego rady NFZ
Anna Rulkiewicz, prezes Grupy LUX MED, prezes Pracodawców Medycyny Prywatnej

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum