HCC 2021: Poznaliśmy laureatów IV Konkursu "Zdrowy Samorząd"

Autor: oprac. PG • Źródło: Rynek Zdrowia14 czerwca 2021 22:35

IV Konkurs "Zdrowy Samorząd" to wspólna inicjatywa portali: Rynek Zdrowia i Portalu Samorządowego. Do kogo w tym roku powędrowały statuetki?

Wśród laureatów jest Urząd Miasta w Sosnowcu - na zdjęciu Halina Czapla, Naczelnika Wydziału Zdrowia. Foto: PTWP
  • Podczas Gali VI Kongresu Wyzwań Zdrowotnych poznaliśmy laureatów IV edycji Konkursu „Zdrowy Samorząd”
  • Statuetki „Zdrowy Samorząd” zostały przyznane w trzech kategoriach:
  • 1. Zdrowa Gmina 
  • 2. Zdrowy Powiat 
  • 3. Zdrowe Województwo

Galę konkursu poprowadziła Paulina Gumowska, redaktor naczelna portalu rynekzdrowia.pl i Rafał Kerger, redaktor naczelny Portalu Samorządowego. 

- Celem Konkursu jest wybór i nagrodzenie jednostek samorządu terytorialnego, które w sposób najbardziej efektywny realizują zadania związane z promocją zachowań prozdrowotnych, edukacją zdrowotną i profilaktyką wybranych chorób oraz czynników ryzyka - mówił podczas gali Rafał Kerger.

- 23 kwietnia 2021 r. upłynął termin przyjmowania zgłoszeń. Do naszych redakcji wpłynęło z całego kraju aż 100 programów zdrowotnych zgłoszonych przez gminy, powiaty i województwa. Serdecznie dziękujemy za tak duże zainteresowanie - dodała Paulina Gumowska.

Rada Konsultacyjna Konkursu "Zdrowy Samorząd" przyznała w każdej z kategorii 3 równorzędne nagrody.

 ZDROWA GMINA

• Urząd Miasta Częstochowa za realizację „Badania przesiewowe pod kątem zaburzeń ze spektrum autyzmu u 2-letnich dzieci – mieszkańców Miasta Częstochowy”.

• Urząd Miasta Polkowice za realizację programu polityki zdrowotnej pn. „Mocny kręgosłup – profilaktyka wad postawy dla dzieci i młodzieży” w latach 2017-2020.

• Urząd Miasta Poznań za realizację programu „Punkt Opieki Farmaceutycznej dla mieszkańców Poznania od 70. roku życia (POF 70+)”

 ZDROWY POWIAT

• Starostwo Powiatowe w Świeciu za realizację programu „Pracuj zdrowo”.

• Starostwo Powiatowe w Myślenicach za realizację „Programu profilaktyki sepsy – szczepienia przeciw meningokokom typu C wywołującym sepsę na terenie Powiatu Myślenickiego w latach 2017-2020”

• Starostwo Powiatowe w Poznaniu za realizację „Programu polityki zdrowotnej w zakresie profilaktyki zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego HPV (lata 2017-2020)”

ZDROWE WOJEWÓDZTWO

• Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego za realizację programu pn. „Upowszechnienie technologicznie wspomaganej diagnostyki funkcjonalnej i rehabilitacji dzieci i młodych dorosłych z mózgowym porażeniem dziecięcym w województwie wielkopolskim”.

• Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego za realizację „Programu profilaktyki zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV) w Małopolsce”.

• Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego za realizację programu „Działania edukacyjno-informacyjne z zakresu promocji zdrowia psychicznego skierowane do młodzieży z województwa mazowieckiego „Zrozum-My się”.

GŁOSOWANIE INTERNETOWE

Laureat Nagrody Czytelników Rynku Zdrowia i Portalu Samorządowego, przyznanej w drodze głosowania internetowego.

Najwięcej, bo aż 2706 głosów nasi czytelnicy oddali na Starostwo Powiatowe w Myślenicach za realizację „Programu profilaktyki sepsy – szczepienia przeciw meningokokom typu C wywołującym sepsę na terenie Powiatu Myślenickiego w latach 2017-2020”.

NAGRODA SPECJALNA

Ponadto redakcje Rynku Zdrowia i Portalu Samorządowego, przyznały Nagrodę Specjalną w IV Konkursie „Zdrowy Samorząd”. Jej laureatem został Urząd Miejski w Bytomiu i Szpital Specjalistyczny nr 1 w Bytomiu. Nagrodę Specjalną przyznano za realizację programu „Innowacyjne działania podjęte przez gminę Bytom w 2020 roku w związku z minimalizowaniem skutków pandemii koronawirusa”.

Działania te stanowią znakomity przykład współpracy administracji samorządowej z innymi podmiotami. Było to wspólne przedsięwzięcie Gminy Bytom oraz Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu, Domu Pomocy Społecznej „Kombatant”, we współpracy ze Śląskim Centrum Chorób Serca, Politechniką Śląską i Narodowym Instytutem Onkologii.

Chcesz dołączyć do kongresu? Zarejestruj się na hccongress.pl

 

 

 

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum