Grecja. Bony o wartości 150 euro za szczepienie na COVID-19. To ma zachęcić młodych do szczepień

Autor: oprac. JKB • Źródło: PAP28 czerwca 2021 15:45

Bony o wartości 150 euro za szczepienie na COVID-19 w Grecji. Otrzymają je osoby w wieku 18-25 lat. Premier Kyriakos Mitsotakis chce w ten sposób przyspieszyć szczepienia.

W Grecji młodzi ludzie otrzymają bon w wysokości 150 euro po zaszczepieniu. Fot. Shutterstock
  • Premier Grecji Kyriakos Mitsotakis zapowiedział bony dla młodych obywateli, którzy przyjmą przynajmniej jedną dawkę szczepionki przeciwko COVID-19
  • Dotychczas w Grecji zostało zaszczepionych ok. 33 proc. populacji
  • Do końca roku bony trafią do blisko 940 tys. młodych mieszkańców Grecji

Bon dla młodych za szczepienie

Grecki rząd chce przyspieszyć akcję szczepień przed letnim sezonem wakacyjnym. "To dług wobec młodych i dowód wdzięczności" - tłumaczył na spotkaniu ministerialnym w poniedziałek szef rządu.

Premier Mitsotakis zapowiedział, że blisko 940 tys. młodych Greków w wieku 18-25 lat, którzy się zaszczepili, lub zaszczepią przeciw Covid-19 co najmniej jedną dawką, będzie mogło otrzymać do końca roku bon wartości 150 euro. Dodatkową zachętą dla młodzieży ma być darmowy dostęp do internetu w telefonie przez cały sierpień.

Z powodu systematycznie spadającej liczby zakażeń, od zeszłego tygodnia w Grecji nie trzeba nosić masek na zewnątrz, a od poniedziałku osoby w pełni zaszczepione mogą cieszyć się wyjściem na siłownie czy do pracy, bez potrzeby testowania się na Covid-19.

Obecnie w pełni zaszczepione jest ok. 33 proc. 11-milionowej populacji Grecji. Rząd niepokoi się nie tylko niesatysfakcjonującym odsetkiem zaszczepionych, ale też wzrostem zakażeń wariantu Delta.

Od początku pandemii Grecja zanotowała 420 905 przypadków infekcji Covid-19 oraz 12 664 zgony.

Zachęta do szczepień dla niezdecydowanych

Nie tylko w Grecji rząd stosuje akcje zachęcające niezdecydowanych obywateli do szczepień przeciw COVID-19. Przypomnijmy, w Polsce od 1 lipca ruszy loteria szczepionkowa, która potrwa do 30 września. Mogą wziąć w niej udział osoby pełnoletnie, które są już po pełnym szczepieniu i zarejestrowały się do loterii poprzez Internetowe Konto Pacjenta (IKO) albo poprzez infolinię Narodowego Programu Szczepień nr 989.

Loteria szczepionkowa. Nagrody:

  1. Nagroda natychmiastowa: 200 zł będzie przyznawany co 500 osobie lub kwota 500 zł dla co 2000 osoby. Pula nagród natychmiastowych to ponad 14 mln zł.
  2. Nagrody tygodniowe: 60 nagród pieniężnych w wysokości 50 tys. złotych oraz 720 hulajnóg elektrycznych
  3. Nagrody miesięczne: 6 nagród pieniężnych w wysokości 100 tys. złotych oraz 6 samochodów osobowych
  4. Nagrody finałowe: 2 nagrody pieniężne w wysokości 1 mln zł oraz 2 samochody osobowe.
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum