Graś o słowach Gowina nt. embrionów: powinien zawiadomić prokuraturę

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 22 kwietnia 2013 12:27

Jeśli minister sprawiedliwości Jarosław Gowin wie o prowadzonych w Niemczech eksperymentach na pochodzących m.in. z Polski embrionach, powinien zawiadomić prokuraturę - uważa rzecznik rządu Paweł Graś. Dodał, że sam nie ma wiedzy na ten temat.

Graś o słowach Gowina nt. embrionów: powinien zawiadomić prokuraturę
Graś oświadczył w TVP1, że nie ma żadnej wiedzy na temat "rewelacji przedstawianych publicznie przez ministra Gowina". - (Minister) twierdzi, że to jest wiedza, która jest tajemnicą poliszynela. Jeśli rzeczywiście ma taką wiedzę, to powinien zawiadamiać odpowiednie organa, prokuraturę - ocenił rzecznik rządu.

Gowin powiedział w TVN24: - Możemy z dużym prawdopodobieństwem powiedzieć, że na embrionach dokonuje się rozmaitych eksperymentów naukowych, z reguły prowadzących do uśmiercenia tych embrionów.

- W Niemczech nie wolno przeprowadzać eksperymentów naukowych na embrionach, ale na embrionach niemieckich. Natomiast naukowcy niemieccy importują embriony z innych krajów, prawdopodobnie także z Polski i na nich przeprowadzają eksperymenty - mówił.

Wypowiedź Gowina była reakcją na doniesienie do poznańskiej prokuratury, z którego wynika, że w prywatnej klinice okulistycznej w Poznaniu znaleziono pojemnik służący do przechowywania zarodków. Klinika jeszcze kilka lat temu oprócz działalności okulistycznej, zajmowała się leczeniem bezpłodności i stosowała procedurę in vitro.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum