PAP/Rynek Zdrowia | 20-02-2017 16:37

Gowin wciąż zgłasza wątpliwości do projektu ws. sieci szpitali

Rzecznik rządu Rafał Bochenek wyraził w poniedziałek (20 lutego) zdziwienie wątpliwościami wicepremiera Jarosława Gowina do projektu ustawy o sieci szpitali. Według Bochenka, uwagi wicepremiera w tej sprawie były już wcześniej omawiane, a kolejnych Gowin nie zgłaszał.

Wicepremier Jarosław Gowin ma wątpliwości ws. sieci szpitali. Fot. PTWP

Gowin - wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego - mówił w sobotę w Chorzowie, że należy zrezygnować z proponowanej przez ministra zdrowia ustawy o sieci szpitali lub przeprowadzić pilotaż, by przetestować to rozwiązanie.

O wątpliwości wicepremiera rzecznik rządu był pytany na poniedziałkowej konferencji prasowej. Bochenek wyraził zdziwienie słowami szefa MNiSW.

- Pan wicepremier uczestniczył tutaj, w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w spotkaniu z ekspertami - osobami, które pracowały nad tą ustawą. Były omawiane i wyjaśniane wszelkie zastrzeżenia, które miał do tej ustawy - zaznaczył rzecznik rządu.

Według Bochenka, Gowin nie zgłaszał później kolejnych uwag. - Myśleliśmy, że wszystko już zostało wyjaśnione, ale rozumiem, że ma jeszcze jakieś kolejne zastrzeżenia i uwagi. Jak każdy minister, każdy wicepremier będzie mógł je zgłosić podczas posiedzenia Rady Ministrów i na pewno pan minister zdrowia będzie na to przygotowany i będzie kompleksowo wyjaśniał i omawiał również jego uwagi - dodał rzecznik rządu.

- Wierzymy, że projekt zostanie jutro przyjęty, ponieważ od wielu tygodni, miesięcy ta ustawa byłą przygotowywana, konsultowana z różnymi środowiskami - podkreślił Bochenek.