Dziennik Rzeczpospolita/Rynek Zdrowia | 20-08-2019 09:45

Gowin: sytuacja szpitali musi ulegać systematycznej poprawie

Wicepremier Jarosław Gowin, komentując sondaż badania IBRiS (z 9–10 sierpnia) przeprowadzonego dla ''Rzeczpospolitej'', w którym 78 proc. ankietowanych wskazało na konieczność rozwiązania trudnej sytuacji w ochronie zdrowia powiedział, że rządzący zdają sobie sprawę z tego, że wyraźny wzrost nakładów w tym sektorze nie rozwiązuje wszystkich problemów.

Zdajemy sobie sprawę, że wyraźny wzrost nakładów na służbę zdrowia nie rozwiązuje wszystkich problemów - powiedział wicepremier Jarosław Gowin. Fot. PTWP

Jak przekonywał wiceminister Gowin, nieprzypadkowo na listach Zjednoczonej Prawicy jest tak wielu przedstawicieli świata medycznego. - Funkcjonowanie polskich szpitali musi ulegać systematycznej poprawie - skomentował w radiowej Jedynce.

Zdaniem Gowina nasilenie sporów światopoglądowych w kampanii wyborczej jest konsekwencją pewnej bezradności partii opozycyjnych, które nie potrafią przekonywać Polaków do swojego stanowiska, wchodząc w obszary, które są dla Polaków naprawdę ważne - chociażby służba zdrowia, funkcjonowanie polskich szkół, polskiego państwa, kwestie związane z gospodarką.

W związku z tym duża część polityków opozycji szuka takich tematów zastępczych.

Więcej: rp.pl