Gowin podaje termin rozluźnienia rygorów sanitarnych

Autor: Onet.pl, PAP/Rynek Zdrowia • • 14 grudnia 2020 12:57

Jeśli zachorowania będą się utrzymywać w obecnej skali, to w drugiej połowie stycznia dojdzie do rozluźnienia rygorów epidemicznych, czyli powrotu dzieci z klas 1-3 do szkół - mówił w poniedziałek (14 grudnia) wicepremier, szef MRPiT Jarosław Gowin.

Gowin podaje termin rozluźnienia rygorów sanitarnych
Wicepremier, szef MRPiT Jarosław Gowin. Fot. PTWP

Jednocześnie dodał, że jest za wcześnie na decyzje w sprawie zamrożonych branż. - Na razie nie widać podstaw do tego, aby w jakikolwiek sposób zluzować ten reżim sanitarny - zastrzegł wicepremier.

Wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin pytany w radio TOK FM, czy rząd może zmienić decyzję ws. obostrzeń gospodarczych i pozwoli na zajmowanie części pokoi w pensjonatach, hotelach przy ostrym reżimie sanitarnym, odpowiedział: - Na razie nie widać podstaw do tego, aby w jakikolwiek sposób zluzować ten reżim sanitarny.

Szef MRPiT dodał, że codzienne statystyki są bardzo wysokie. - Mam na myśli nie tylko statystyki zachorowań, ale te dużo bardziej wymierne statystyki śmierci - wyjaśnił. Zwrócił uwagę, że kolejne kraje europejskie zaostrzają restrykcje.

- Jeżeli poziom zachorowań będzie się utrzymywał na obecnej skali, to sądzę, że w drugiej połowie stycznia dojdzie do pewnego rozluźnienia rygorów, czyli powrotu dzieci z klas 1-3 do szkół - ocenił Gowin. Zastrzegł, że "dzisiaj jeszcze za wcześnie przesądzać", czy będzie można wtedy odmrozić te branże, które decyzją administracyjną zostały zamrożone.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum