Gowin: nowy projekt ustawy antyaborcyjnej trafi pod obrady Sejmu

Autor: Grzegorz Kościński - PAP/Rynek Zdrowia • • 04 października 2017 12:15

Wicepremier Jarosław Gowin zapowiedział, że projekt ustawy antyaborcyjnej jeszcze w tej kadencji trafi do Sejmu. Poprę zakaz aborcji ze względów eugenicznych; to że dziecko jest chore, nie jest powodem, by pozbawiać je życia - mówił. Na pewno nie poprę całkowitego zakazu aborcji - dodał.

Gowin: nowy projekt ustawy antyaborcyjnej trafi pod obrady Sejmu
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jarosław Gowin w środę (4 października) w radiu Kraków podkreślił, że jeszcze w tej kadencji pod obrady Sejmu trafi projekt dot. ustawy antyaborcyjnej.

- Ja mam stanowisko niezmienne: na pewno poprę zakaz aborcji ze względów eugenicznych. To, że dziecko jest chore, nie jest powodem do tego, żeby pozbawiać je życia. Natomiast na pewno nie poprę całkowitego zakazu aborcji - oświadczył wicepremier.

Minister nauki zaznaczył, że w takich sprawach, jak aborcja decyduje zasada wolności sumienia i tu każdy poseł będzie głosował tak, jak dyktuje mu jego sumienie.

- Na pewno będą tacy, również w mojej partii, którzy się opowiedzą za całkowitym zakazem aborcji, być może zdarzy się ktoś, kto będzie głosował przeciwko zakazowi aborcji eugenicznej - jeszcze raz podkreślam - w tych sprawach nie może być dyktatu partii - zaznaczył minister Gowin.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNERZY SERWISU
    partner serwisu
    partner serwisu

    Najnowsze