Gowin: będę zgłaszał poprawki do projektu o sieci szpitali

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 23 lutego 2017 10:19

Zastrzegłem sobie na posiedzeniu rządu prawo do zgłaszania w toku prac parlamentarnych poprawek do projektu ustawy dotyczącego sieci szpitali - poinformował wicepremier Jarosław Gowin. Na pewno takie poprawki będę zgłaszał - zapowiedział.

Gowin: będę zgłaszał poprawki do projektu o sieci szpitali
Na pewno takie poprawki będę zgłaszał - zapowiedział Jarosław Gowin Fot. Archiwum

Rząd przyjął we wtorek projekt ustawy o utworzeniu tzw. sieci szpitali. Zdanie odrębne zgłosił wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin, lider Polski Razem.

- Nie jest tajemnicą, że w toku prac nad ustawą zgłaszałem wiele argumentów krytycznych. Minister zdrowia, Konstanty Radziwiłł uwzględnił dużo moich postulatów, ale nadal mam obawy, czy sieć w takim kształcie, w jakim zaplanowało to Ministerstwo Zdrowia, rzeczywiście ułatwi dostęp Polaków do opieki zdrowotnej i skróci kolejki - wskazuje Gowin.

Pytany jak odbierana jest w rządzie i w PiS jego krytyka, odpowiedział: - Różnice zdań są naturalne nawet w obrębie jednej partii, a co dopiero w obrębie koalicji trójpartyjnej. Muszę powiedzieć, że ani ze strony premier, ani ze strony Jarosława Kaczyńskiego nigdy nie spotkałem się z pretensjami, że w niektórych kwestiach ja i moja partia zajmujemy stanowisko odrębne.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum