×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Godek kontra Nowacka: liczba aborcji eugenicznych rośnie

Autor: PAP/Rynek Zdrowia10 stycznia 2018 20:00Aktualizacja: 10 stycznia 2018 20:04

Czas najwyższy znieść najgorszy relikt komunizmu jakim jest okrutne prawo przywalające na uśmiercanie niewinnych. Nadszedł czas, żeby zrobić kolejny krok w stronę ochrony życia - mówiła w środę (10 stycznia) w Sejmie pełnomocniczka Komitetu #ZatrzymajAborcję Kaja Godek.

Godek kontra Nowacka: liczba aborcji eugenicznych rośnie
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Podkreśliła, że pod projektem eliminującym z obowiązujących przepisów możliwość przerwania ciąży ze względu na ciężkie wady płodu, zebrano ponad 830 tys. podpisów.

- Świadomi obywatele chcą tu i teraz zakazu zabijania chorych i podejrzewanych o chorobę dzieci. Panowie posłowie nie pozwólcie żeby ich poświęcenie poszło na marne - zwróciła się do parlamentarzystów Godek.

- Polska służba zdrowia, zajmująca się kobietą w ciąży i jej dzieckiem, jest obecnie zmuszana do polowania na chore dzieci. Idea badań prenatalnych przez sposób ich wykorzystania została całkowicie wypaczona. Zamiast służyć leczeniu i przygotowaniu rodziców i lekarzy na przyjęcie dziecka i udzielenie mu pomocy, ułatwia selekcjonowanie do eksterminacji - oceniła pełnomocniczka komitetu.

Jak dodała, liczba tzw. aborcji eugenicznych stale rośnie. - Doszliśmy już do ponad tysiąca - powiedziała Godek.

Dodała, że "obecna ustawa jest źródłem cierpienia nie tylko dla dzieci, ale i dla matek".

- To one zderzone z niepomyślną diagnozą zaczynają dźwigać ciężar nie tylko radzenia sobie z nową, zaskakującą sytuacją, ale ciężar dehumanizowania ich dzieci przez personel medyczny, ciężar namawiania do zabicia najbliższej im osoby" - podkreśliła.

- Czas najwyższy znieść najgorszy relikt komunizmu, jakim jest okrutne prawo, przyzwalające na uśmiercanie niewinnych (...). Nadszedł czas, żeby zrobić kolejny krok w stronę ochrony życia - podkreśliła Godek.

W środę wieczorem Sejm rozpoczął debatę nad drugim z obywatelskich projektów ws. aborcji. Wcześniej, na tym samym posiedzeniu, Sejm debatował nad obywatelskim projektem komitet "Ratujmy Kobiety 2017", zakładającym liberalizację prawa dotyczącego aborcji.

Propozycja przygotowana przez Komitet Obywatelski #ZatrzymajAborcję zakłada natomiast zaostrzenie obowiązujących przepisów przez wyeliminowanie możliwości przerwania ciąży ze względu na ciężkie wady płodu.

PAP - Karolina Kropiwiec

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum