Główny Inspektor Sanitarny i minister edukacji podpisali deklarację o współpracy

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 17 stycznia 2018 16:35

Minister edukacji narodowej Anna Zalewska i Główny Inspektor Sanitarny Marek Posobkiewicz podpisali deklarację o współpracy na rzecz rozwoju edukacji zdrowotnej w środowisku szkolnym. Zapowiedzieli też wymianę informacji niezbędnych do zapewniania higienicznych warunków nauczania.

Współpraca resortu edukacji i GIS dotyczyć będzie m.in. realizacji programów edukacyjnych przeciwdziałających chorobom cywilizacyjnym oraz uzależnieniu od tytoniu, alkoholu, narkotyków oraz dopalaczy. Na zdjęciu Główny Inspektor Sanitarny Marek Posobkiewicz. Fot. PTWP

"Świadomość znaczenia profilaktyki zdrowotnej dla zdrowia oraz jakości życia ludzi w Polsce i na świecie, wzrasta. Jednym z najskuteczniejszych narzędzi jej propagowania jest edukacja zdrowotna, rozpoczęta już na wczesnym etapie edukacyjnym" - podkreśla MEN w komunikacie informującym o podpisaniu deklaracji.

Minister edukacji i GIS zadeklarowali współpracę w zakresie planowania działalności dotyczącej edukacji zdrowotnej, realizacji programów edukacyjnych przeciwdziałających chorobom cywilizacyjnym oraz uzależnieniu od tytoniu, alkoholu, narkotyków oraz dopalaczy. Zadeklarowali też wymianę informacji dotyczących warunków nauczania, szczególnie w zakresie profilaktyki wad postawy oraz ciągłego monitorowania warunków nauczania, tak, aby podlegały one sukcesywnemu doskonaleniu.

Ponadto w ramach podpisanej współpracy obie instytucje zadeklarowały chęć organizacji cyklu konferencji wojewódzkich dotyczących promocji aktywności zdrowotnej w szkołach. Do udziału w spotkaniach z udziałem kuratorów oświaty, wojewodów oraz przedstawicieli Wojewódzkich Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych zostaną zaproszeni dyrektorzy szkół, nauczyciele i pedagodzy.

Spotkania odbywać się będą od połowy marca do połowy maja br. Pierwsze ze spotkań zaplanowano na 16 marca. Ma odbyć się w Kielcach. 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum