Gliwice. 100 tysięcy szczepień przeciw COVID-19 w Szpitalu Miejskim nr 4

Autor: oprac. JKB • Źródło: Szpital Miejski nr w Gliwicach, Rynek Zdrowia15 czerwca 2021 13:45

W Szpitalu Miejskim nr 4 w Gliwicach wykonano już 100 tys. szczepień na COVID-19. Pierwsi pacjenci zostali tu zaszczepieni 29 marca.

Gliwice. 100 tysięcy szczepień przeciw COVID-19 w Szpitalu Miejskim nr 4
W punkcie szczepień w Gliwicach podano już 100 tysięcy dawek. Fot. Szpital Miejski nr w Gliwicach
  • Na początku czerwca ruszyła specjalna kampania edukacyjna #SzczepieniewGliwicach, która ma zachęcać do szczepień
  • Punkt szczepień Szpitala Miejskiego nr 4 działa w hali Lodowiska Tafla. Ruszył 29 marca tego roku
  • Są tu między innymi specjalne boksy, gdzie szczepi się osoby poniżej 18. roku życia

- Ponad sto tysięcy przeprowadzonych szczepień przeciw COVID-19 to przede wszystkim zasługa zespołów medycznych, obsługi technicznej i koordynatorów, którzy bardzo ciężko pracowali przez wiele tygodni, aby to miejsce było wyjątkowe na medycznej mapie województwa śląskiego – podkreślił Przemysław Gliklich, prezes Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach.

Wyjątkowy wynik w Gliwicach

Punkt szczepień w hali Lodowiska Tafla przy Akademickiej 29 powstał z inicjatywy władz Gliwic, Politechniki Śląskiej, wojewody śląskiego oraz dyrekcji śląskiego NFZ. Pierwsi pacjenci zostali zaszczepieni 29 marca 2021 roku.

15 czerwca drugą dawkę szczepionki otrzymała 18-letnia Ola z Gliwic, która stała się dla medyków na "Tafli" wyjątkową pacjentką: z racji tego, że dziewczyna zmaga się z autyzmem, zespół zrobił wszystko, aby ułatwić jej przejście całej procedury, na którą formalnie zgodę musiał wydać sąd.

 - Dziś mamy już to za sobą, bardzo dziękujemy lekarzom, pielęgniarkom i ratownikom, którzy stanęli na wysokości zadania, aby Ola czuła się dobrze i bezpiecznie. Teraz już spokojnie myślimy o wakacyjnym wyjeździe – powiedziała pani Małgorzata, mama Oli. Gliwiccy medycy otrzymali też od Oli niezwykły prezent: własnoręcznie wykonany rysunek. Ola jest utalentowana plastycznie i bardzo często swoje myśli oraz odczucia wyraża właśnie w taki sposób.

- Statystyki i wyniki to jedno, ale historia konkretnego człowieka, jego bliskich, sytuacja, w której udało się zrobić wszystko, co tylko możliwe, aby uchronić ich przed ciężkim przebiegiem COVID-19 nadaje tej pracy największy sens – podkreślił prezes Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach, Przemysław Gliklich.

Specjalna kampania edukacyjna

W hali przy Akademickiej 29 przygotowano także specjalne boksy, w których przeprowadzane są szczepienia osób, które nie ukończyły jeszcze 18 lat. Takich procedur w punkcie prowadzonym przez Szpital Miejski nr 4 w Gliwicach wykonano już 1500.

8 czerwca ruszyła kampania edukacyjna #SzczepieniewGliwicach, w której informacja o dostępnych dawkach szczepionek przeciw COVID-19 została połączona z... solidną dawką wiedzy o idei szczepień. Kto ma taką wiedzę? Na pewno gliwiccy medycy, którzy od ponad roku walczą na pierwszej linii z pandemią koronawirusa. W kampanii wzięli już udział m.in. dr Andrzej Kupilas, dr Agata Gajewska oraz Justyna Soroka ze Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach. To właśnie ich głos w tym projekcie stał się  najważniejszy. Grafiki z wypowiedziami medyków można znaleźć m.in. w mediach społecznościowych i na stronie internetowej placówki oraz gliwickiego magistratu.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum