Gdańsk: ruszają konkursy związane z miejskim programem dofinansowania in vitro

Autor: Dziennik Bałtycki/Rynek Zdrowia • • 28 lipca 2017 16:12

Miasto Gdańsk ogłosiło właśnie konkursy na realizację zadań w ramach miejskiego programu dofinansowania in vitro. Organizacje chętne do udziału w konkursie mają czas na złożenie ofert do 16 sierpnia.

Gdańsk: ruszają konkursy związane z miejskim programem dofinansowania in vitro
W ramach gdańskiego programu dofinansowania in vitro miasto będzie dopłacać do procedur medycznych bezpłodnym parom Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

W ramach gdańskiego programu dofinansowania in vitro miasto będzie dopłacać do procedur medycznych bezpłodnym parom - po 5 tys. do jednej próby. Maksymalnie para będzie mogła skorzystać z trzech takich prób, czyli liczyć na 15 tys. zł wsparcia - informuje Dziennik Bałtycki.

Program zawiera też część edukacyjną i wsparcia psychologicznego. I właśnie na te dwa moduły wystartowały już konkursy. Łączna kwota przeznaczona na opracowanie i realizację pilotażu w ramach tych dwóch zadań to 180 tys. zł. Podmioty realizujące te zadania poznamy do końca sierpnia. W konkursie na pilotaże obu modułów programu mogą wziąć udział podmioty zajmujące się popularyzacją naprotechnologii.

Konkurs na moduł medyczny zostanie ogłoszony niebawem, bo ma zacząć obowiązywać już od września.

Z procedury dofinansowania in vitro skorzystać będą mogły kobiety w wieku 25-40 lat (warunkowo do 42 lat) oraz osoby z chorobami nowotworowymi (w tym przypadku od 18 lat). Z programu, w części dotyczącej modułu medycznego, skorzystać będą mogły osoby, które płacą podatki w Gdańsku. Budżet programu to 1,1 mln zł rocznie.

Więcej: dziennikbaltycki.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum