Gdańsk: program dofinansowania in vitro jest gotowy, to kwota...

Autor: Dziennik Bałtycki/Rynek Zdrowia • • 31 stycznia 2017 16:50

We wtorek (31 stycznia) zakończył pracę powołany przez prezydenta Gdańska zespół, który opracowywał program wsparcia dla niepłodnych par. W jego ramach miasto będzie dofinansowywać leczenie niepłodności, ale i pomoc psychologiczną oraz kampanię edukacyjną.

Gdańsk: program dofinansowania in vitro jest gotowy, to kwota...
Budżet programu miejskiego dofinansowania do procedur zapłodnienia pozaustrojowego wynosi 1,1 mln zł. Fot. Archiwum

Jak informuje Dziennik Bałtycki, założenia programu, który opracowywany był od listopada 2016 r. zostały przedstawione we wtorek (31 stycznia). Gdańsk wzorował się na dokumencie obowiązującym już w Łodzi.

Budżet programu wynosi 1,1 mln zł. Kwota 1 mln zł zostanie przeznaczona na procedury in vitro. Pozostała kwota na programy profilaktyczne. Oznacza to, że rocznie miasto będzie mogło dofinansować około 200 procedur.

Prezydent Paweł Adamowicz wyjaśnia, że podjęta została decyzja o dofinansowaniu do trzech prób w wysokości do 5000 tys. zł do każdej próby (nie więcej niż 80 proc. kosztów) procedury in vitro. Program będzie kierowany do wszystkich mieszkańców Gdańska płacących tu podatki, dla par formalnych i nieformalnych w wieku od 20 do 40 (warunkowo 42 lat) oraz osób ze wskazaniami medycznymi od 18. roku życia .

Więcej: www.dziennikbaltycki.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum