Gdańsk: Leszek Czarnobaj, były "zdrowotny" wicemarszałek pomorski, senatorem

Autor: PAP, RZ/Rynek Zdrowia • • 10 października 2011 12:27

Były, odpowiedzialny za zdrowie, wicemarszałek województwa pomorskiego Leszek Czarnobaj (PO) został wybrany na senatora w okręgu nr 67 obejmującym powiaty kwidzyński, malborski, nowodworski i sztumski - wynika z informacji umieszczonych na stronie PKW podanych na podstawie danych ze 100 proc. obwodów.

Gdańsk: Leszek Czarnobaj, były "zdrowotny" wicemarszałek pomorski, senatorem
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Leszek Czarnobaj uzyskał 34 230 głosów.

Pozostali startujący w tym okręgu kandydaci otrzymali: Mirosław Górski, lekarz, b. szef pomorskiego oddziału NFZ należący do PiS - 15 045 głosów; Waldemar Lamkowski, prawnik z Malborka wystawiony przez PSL - 7 739 głosów; Małgorzata Ostrowska, b. wiceminister skarbu i gospodarki, a obecnie radna sejmiku pomorskiego należąca do SLD - 12 801 głosów.

Uprawnionych do głosowania w tym okręgu było 178 174 osób. Wydano 72 015 kart do głosowania. Frekwencja wyniosła 40,41 proc.

Jako wicemarszałek województwa pomorskiego Leszek Czarnobaj odpowiadał m.in. za zdrowie. Był wówczas zwolennikiem koncpecji przekształcenia i połączenia w trzech spółkach podzielonych geograficznie 14 strategicznych szpitali marszałkowskich. 

W listopadzie 2010 r. wziął na siebie odpowiedzialność za nieprawidłowości w Pomorskim Centrum Traumatologii w Gdańsku, w którym przeprowadzano zabiegi, do jakich placówka nie miała uprawnień i honorowo podał się do dymisji. Został dyrektorem Szpitala Powiatowego w Kwidzynie.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum