Gardias: brakuje pełnej informacji o sytuacji zdrowotnej pielęgniarek w czasie pandemii

Autor: TVN/Rynek Zdrowia • • 26 kwietnia 2020 15:35

Szefowa Forum Związków Zawodowych Pielęgniarek i Położnych Dorota Gardias wskazuje, że ta organizacja gromadzi informacje o stanie zdrowia pielęgniarek. Jak  przyznała na antenie TVN24, niektóre osoby są zastraszane, żeby takich danych nie upubliczniać.

FOT. Arch. RZ; zdjęcie ilustracyjne

Dorota Gardias była w niedzielę (26 kwietnia) gościem programu "Wstajesz i weekend" w TVN24. W trakcie rozmowy mówiła, że nie ma pełnej informacji o kondycji zdrowotnej polskich pielęgniarek. 

- Na dziś 1655 pielęgniarek jest w kwarantannie, około 500 jest zakażonych koronawirusem, 30 leży w szpitalach, a jedna pielęgniarka zmarła.  Ale to są dane ze szpitali, w których mamy organizacje związkowe - zaznaczyła.

Gardias dodała, że jest "ogromny deficyt dobrej woli ze strony decydentów, którzy, niestety, nie chcą słuchać głosu związków zawodowych". Forum Związków Zawodowych Pielęgniarek i Położnych gromadzi  informacje o stanie zdrowia tego personelu, "mimo że niektóre osoby są zastraszane w szpitalach, żeby takich danych nie upubliczniać" - twierdzi Gardias.

Więcej: tvn24.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum