Gala HCC 2019: laureaci Konkursu "Zdrowy Samorząd" (relacja wideo)

Autor: WOK/Rynek Zdrowia • • 12 marca 2019 07:49

Podczas Gali IV Kongresu Wyzwań Zdrowotnych odbyło się m.in. uroczyste wręczenie nagród laureatom drugiej edycji Konkursu "Zdrowy Samorząd" organizowanego przez PortalSamorzadowy.pl oraz portal i magazyn Rynek Zdrowia.

Gala HCC 2019: laureaci Konkursu "Zdrowy Samorząd" (relacja wideo)
Laureaci drugiej edycji Konkursu "Zdrowy Samorząd"; FOT. PTWP

Do naszych redakcji wpłynęło aż 179 programów zdrowotnych z 82 samorządów! Konkursowe zgłoszenia uwzględniały wybraną aktywność samorządów w latach 2015-2018, obejmującą realizację samorządowych programów polityki zdrowotnej, kampanii edukacyjnych i akcji profilaktycznych.

Laureaci wyłonieni zostali przez Radę Konsultacyjną. Oprócz oceny, której dokonało grono ekspertów, zgłoszenia zostały poddane pod głosowanie czytelników serwisów Portal Samorządowy i Rynek Zdrowia.

Poniżej relacja wideo z Gali IV Kongresu Wyzwań Zdrowotnych (Health Challenges Congress - HCC, Katowice, 7-8 marca 2019 r.), podczas której statuetki „Zdrowy Samorząd” otrzymały samorządy w trzech kategoriach:
• Zdrowe Województwo
• Zdrowy Powiat
• Zdrowa Gmina

Przypominamy laureatów w poszczególnych kategoriach.

KATEGORIA ZDROWE WOJEWÓDZTWO
Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego za program profilaktyczny w zakresie onkologii dziecięcej.
Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego za program poprawy opieki nad matką i dzieckiem, w ramach Programu SSD w województwie opolskim do 2020 roku „Opolskie dla Rodziny”.
Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego za program rehabilitacji osób po chorobie onkologicznej ułatwiający powrót do pracy.
Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego za program zwiększania efektywności rehabilitacji narządu ruchu u dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym przy użyciu zrobotyzowanej ortezy do rehabilitacji chodu.

KATEGORIA ZDROWY POWIAT
Starostwo Powiatowe w Myślenicach za program profilaktyki próchnicy (powiat myślenicki zwyciężył także w internetowym głosowaniu czytelników Portalu Samorządowego i portalu Rynek Zdrowia).
Starostwo Powiatowe w Polkowicach za program zapobiegania chorobie nowotworowej płuc.
Starostwo Powiatowe w Kartuzach za program profilaktyki zakażeń HCV dla mieszkańców powiatu kartuskiego na lata 2017-2019.

KATEGORIA ZDROWA GMINA
Urząd Miejski w Gdańsku za program Gdańsk - JeMY Zdrowo oraz kampanię
#oznaczeni - „Nie udawaj, że nie widzisz”.
Urząd Miejski w Świdnicy za programy: „Profilaktyka próchnicy zębów na lata 2018-2020 pn. „W Świdnicy bez próchnicy i ”Profilaktyka zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV) na lata 2016-2018”.
Urząd Miejski Świętochłowice za cztery edycje programu „Senior z Wigorem”.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum