GIS zaostrza kontrole w centrach handlowych. "Krzyżowe kontrole"

Autor: oprac. PG • Źródło: Rynek Zdrowia17 listopada 2021 12:08

Dzisiaj rano, na prośbę ministra zdrowia, Główny Inspektor Sanitarny wysłał do wszystkich wojewódzkich inspektoratów sanitarnych, prośbę a właściwie nakaz wzmożenia kontroli sanitarnych we wszystkich punktach handlowych w kraju - zapowiedział rzecznik ministerstwa Wojciech Andruszkiewicz.

GIS zaostrza kontrole w centrach handlowych. "Krzyżowe kontrole"

GIS zaostrza kontrole w centrach handlowych 

- Dzisiaj rano, na prośbę ministra zdrowia, Główny Inspektor Sanitarny wysłał do wszystkich wojewódzkich inspektoratów sanitarnych, prośbę a właściwie nakaz wzmożenia kontroli sanitarnych we wszystkich punktach handlowych w kraju. Jest to intensyfikacja działań kontrolnych pod kątem przestrzegania obostrzeń epidemicznych czyli przede wszystkim: zasłaniania nosa i ust przez personel i wskazanie czy personel i ekspedientki ze sklepu spełniają wszystkie wymogi epidemiczne, czy stosują się do wymogów epidemicznych - mówił rzecznik podczas konferencji. 

- Inspektorzy sanitarni będą mogli nałożyć grzywnę zgodnie z artykułem 116 Kodeksu Wykroczeń i chcielibyśmy żeby w oparciu o ten Kodeks Wykroczeń służby sanitarne w naszym kraju działały - dodał rzecznik. 

- Jeżeli tylko patrzymy na te kontrole z ostatnich dni to jest to w granicach 7,8 tys. kontroli służb sanitarnych. Poprosiliśmy również by często te kontrole odbywały się krzyżowo, żeby nie było żadnych wątpliwości czyja jakakolwiek jednostka inspekcji sprzyja podmiotom gospodarczym - dodał rzecznik. 

Czytaj więcej: Na razie bez nowych restrykcji. "Skupiamy się na egzekwowaniu obecnych obostrzeń"

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNERZY SERWISU
    partner serwisu
    partner serwisu

    Najnowsze