GIS informuje o wycofaniu ze sprzedaży klopsików zanieczyszczonych plastikiem

Autor: oprac. WOK • Źródło: GIS, Rynek Zdrowia11 lutego 2022 19:45

Na stronie Głównego Inspektora Sanitarnego ukazało się w piątek, 11 lutego ostrzeżenie publiczne dotyczące wycofania partii mrożonych klopsików HUVUDROLL 1000 g przez sieć firmy IKEA.

GIS informuje o wycofaniu ze sprzedaży klopsików zanieczyszczonych plastikiem
Opakowanie klopsików wycofywanych z obrotu Fot. GIS
  • Doszło do zanieczyszczenia jednej partii mrożonych klopsików warzywnych HUVUDROLL - poinformowała firma IKEA
  • Ze względu na ryzyko obecności plastikowych elementów w produkcie zanieczyszczona partia produktu jest wycofywana ze sprzedaży
  • Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej monitorują proces wycofywania produktu z obrotu - podaje GIS

Zanieczyszczenie jednej partii mrożonych klopsików warzywnych

Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany, że firma IKEA wycofuje mrożone klopsiki warzywne HUVUDROLL w paczkach po 1000 g z datą minimalnej trwałości 26 października 2022 r. ze względu na ryzyko obecności plastikowych elementów w produkcie.

Szczegóły dotyczące produktu:

  • Nazwa produktu: mrożone klopsiki warzywne HUVUDROLL, 1000 g
  • Data minimalnej trwałości: 26 października 2022 r.
  • Kod kreskowy: 1.704.877.95.0008
  • Nr artykułu: 704.877.95

- Doszło do zanieczyszczenia jednej partii mrożonych klopsików warzywnych HUVUDROLL w opakowaniach po 1000 g plastikowymi elementami pochodzącymi z uszkodzonej linii produkcyjnej. Z tego powodu produkty należące do tej partii zostają wycofane z rynku - podaje IKEA na swojej stronie.

Zalecenia GIS dla konsumentów

- Firma IKEA wycofuje produkt wskazany w komunikacie. Odpowiednie informacje w tej sprawie umieściła na stronie internetowej: https://www.ikea.com/pl/pl/customer-service/product-support/recalls/. Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej monitorują proces wycofywania produktu z obrotu - podaje GIS.

- Nie należy spożywać produktu z partii wskazanej w komunikacie. IKEA prosi wszystkich klientów, którzy kupili mrożone klopsiki warzywne HUVUDROLL w paczkach po 1000 g z datą przydatności do spożycia 2022.10.26, aby skontaktowali się z IKEA i odebrali pełny zwrot pieniędzy. Dowód zakupu (paragon) nie jest wymagany - czytamy w zaleceniach GIS dla konsumentów.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum